Vyberte stránku

Puškvorec obecný ‚Variegatus‘

Latinský název Acorus calamus 'Variegatus'

Popis rostliny

Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ (Acorus calamus 'Variegatus') je trvalka, která může dosahovat výšky až 1 metr. Listy jsou široce eliptické, zelené s bílými skvrnami. Květy jsou malé, bílé a vyrůstají na dlouhých stopkách. Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ je vytrvalá rostlina, která se nejlépe daří ve vlhkých, dobře odvodněných půdách. Je to nenáročná rostlina, která může být použita jako okrasná rostlina nebo jako součást zahradního jezírka.

Jak pěstovat Puškvorec obecný ‚Variegatus‘

Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ je vytrvalá, přízemní tráva s jednoduchými, stříbřitě zbarvenými listy. Je to nenáročná rostlina, která může být pěstována ve vnitřních i venkovních prostorách. Pěstování: 1. Slunečné stanoviště: Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ preferuje slunné stanoviště, ale může růst i ve stínu. 2. Půda: Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ preferuje lehkou, dobře odvodněnou půdu. 3. Zalévání: Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitý. 4. Hnojení: Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ potřebuje mírné hnojení. Můžete použít univerzální hnojivo pro rostliny v interiéru nebo venku. 5. Škůdci a choroby: Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ je odolný vůči škůdcům a chorobám. 6. Řez: Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ by měl být pravidelně zastřiháván, aby se udržel jeho tvar.

Využití Puškvorec obecný ‚Variegatus‘

Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ (Acorus calamus 'Variegatus') je vytrvalá bylina, která se používá jako okrasná rostlina. Její listy jsou zbarvené do zelena a bílé barvy, což jí dává zajímavý vzhled. Rostlina může být použita k ozdobení zahrad, trávníků nebo jako součást kompozic v květináčích. Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ může být také použit jako léčivá rostlina. Jeho kořeny a listy obsahují látky, které mají protizánětlivé a antiseptické účinky. Může být také použit k aromatizaci potravin a nápojů.

Botanický popis

Puškvorec obecný 'Variegatus' je trvalka s dlouhými, tenkými, přímými stonky. Listy jsou vejčité, lesklé a žilnaté, s bílými skvrnami. Květy jsou malé, bílé a vyrůstají ve vzpřímených hroznech. Plody jsou černé, vejčité tobolky. Rostlina může dosahovat výšky až 1,2 metru. Puškvorec obecný 'Variegatus' je vhodný do vlhkých, slunných nebo polostinných oblastí. Je nenáročný na půdu, ale preferuje bohatou, vlhkou půdu s dobrou drenáží. Může být pěstován v nádobách nebo ve skupinách. Je odolný vůči mrazu až do -20 °C.

Původ a rozšíření Puškvorec obecný ‚Variegatus‘

Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ (Acorus calamus 'Variegatus') je vytrvalá bylina, která pochází z jihovýchodní Asie. Jeho domovinou jsou Indie, Čína a Japonsko. Rostlina se šíří do celého světa, kde je oblíbená pro svou dekorativní hodnotu. Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ má vytrvalé oddenky, které se mohou dostat až do hloubky 1,2 metru. Listy jsou stříbřité a špičaté a mohou dosahovat délky až 30 cm. Květy jsou bílé nebo žluté a plody jsou malé černé bobule. Rostlina preferuje vlhké až mokré půdy a místa s dostatečným množstvím slunečního svitu. Je odolná vůči mrazu až do -15 °C. Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ se používá k ozdobení zahrad, parků a jezírek. Je také často používán k výrobě léčivých čajů a nápojů.
Katalog » Vodní rostliny » Puškvorec obecný ‚Variegatus‘