Vyberte stránku

Puškvorec obecný ‚Variegatus‘

Latinský název Acorus calamus 'Variegatus'

Popis rostliny

Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ je trvalka, která může dosahovat výšky až 1 metr. Listy jsou široce vejčité, s bílými skvrnami a zakončené zubatým okrajem. Květy jsou malé, bílé a uspořádané do klasů. Plody jsou černé a mají podobu tobolky. Rostlina je velmi odolná a může růst na místech s nízkou vlhkostí. Je to vynikající volba pro vytvoření zeleného pozadí nebo pro vyplnění mezer ve skupinách. Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ je také vynikající volbou pro vodní zahrady, protože je schopen růst ve vodě.

Jak pěstovat Puškvorec obecný ‚Variegatus‘

Puškvorec obecný 'Variegatus' je vytrvalá trsnatá bylina, která se používá jako okrasná rostlina. Je to nenáročná rostlina, která může růst až do výšky 1 metru. Má široce vejčité listy s bílými skvrnami a bílými špičkami. Kvete bílými květy v červnu a červenci. Pěstování: Puškvorec obecný 'Variegatus' je nejlepší pěstovat na slunném místě. Může být pěstován ve vlhké, dobře odvodněné půdě. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Šíření: Puškvorec obecný 'Variegatus' se může šířit semeny nebo dělením trsů. Semena se mohou vysévat na jaře nebo na podzim. Dělení trsů se provádí na jaře nebo na podzim. Péče: Puškvorec obecný 'Variegatus' potřebuje mírnou péči. Měli byste ho pravidelně zalévat a hnojit. Můžete také odstraňovat suché a poškozené listy.

Využití Puškvorec obecný ‚Variegatus‘

Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ je vytrvalá, aromatická rostlina s ozdobnými listy. Je to vynikající volba pro přidání barevnosti a textury do zahradních kompozic. Může být použit jako solitérní rostlina nebo v kombinaci s dalšími rostlinami. Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ je také vynikající volbou pro vytvoření živých plotů nebo záhonů. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu a je schopna růst na místech s nízkou úrovní vlhkosti. Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ je také vhodný pro pěstování ve vodě. Jeho listy jsou často používány jako koření a léčivé byliny.

Botanický popis

Puškvorec obecný 'Variegatus' je trvalka, která dorůstá do výšky až 1 metr. Listy jsou stříbřitě zbarvené, s bílými skvrnami po celé délce. Listy jsou dlouhé až 60 cm a široké až 5 cm. Květy jsou malé, bílé a uspořádané do klasů. Plody jsou černé a vejčité. Rostlina má kořenový systém, který se skládá z hlíz a kořenů. Puškvorec obecný 'Variegatus' je nenáročný na pěstování a lze jej pěstovat ve většině typů půd. Je to vynikající rostlina pro vytvoření zelených záhonů nebo jako okrasná rostlina.

Původ a rozšíření Puškvorec obecný ‚Variegatus‘

Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ (Acorus calamus 'Variegatus') je druh rostliny z čeledi Araceae. Je to trvalka, která pochází z Asie a její domovinou je jihovýchodní Asie. Rostlina se vyskytuje v oblastech od Indie po Japonsko. Rostlina se v poslední době stala oblíbenou mezi pěstiteli květin a její popularity se rozšířila do mnoha zemí po celém světě. V Severní Americe se tento druh rostliny často pěstuje jako okrasná rostlina v zahradách. Rostlina je také oblíbená pro své léčivé účinky a je často používána v tradiční medicíně. Puškvorec obecný ‚Variegatus‘ je nenáročná rostlina, která může růst ve vlhkých až mokrých půdách. Je to rostlina, která má ráda slunné až polostinné stanoviště. Je to rostlina, která může být pěstována ve skupinách nebo jako solitéra.
Katalog » Léčivé rostliny » Puškvorec obecný ‚Variegatus‘