Vyberte stránku

Pryskyřník velký ‚Grandiflora‘

Latinský název Ranunculus lingua 'Grandiflora'

Popis rostliny

Pryskyřník velký ‚Grandiflora‘ (Ranunculus lingua 'Grandiflora') je trvalka s krásnými, velkými květy. Květy mají bílé až růžové barvy a jsou uspořádány do kulovitých hroznů. Listy jsou zelené a lesklé. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm. Kvete od května do června. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a půdu s dostatečnou vlhkostí.

Jak pěstovat Pryskyřník velký ‚Grandiflora‘

Pryskyřník velký 'Grandiflora' je krásná, nenáročná rostlina, která se vyznačuje velkými, sytě žlutými květy. Je to vytrvalá bylina, která může dosahovat výšky až 30 cm. Roste nejlépe na slunných místech s dobře odvodněnou půdou. Pěstování: 1. Vyberte si pro pěstování pryskyřníku velkého 'Grandiflora' vhodné místo. Mělo by být slunné až polostinné a mít dobře odvodněnou půdu. 2. Připravte půdu tím, že ji zapravíte hnojivem a důkladně ji prohnojíte. 3. Na jaře vysaďte semena pryskyřníku velkého 'Grandiflora' do připravené půdy. Semena můžete vysévat přímo do země nebo je můžete vysévat do nádob. 4. Udržujte půdu vlhkou, ale ne přemokřenou. 5. Když se objeví první květy, můžete je odstraňovat, abyste podpořili tvorbu nových květů. 6. Na podzim před zimou pryskyřník velký 'Grandiflora' přihnojte a připravte na zimu. 7. Na jaře před začátkem nové sezóny přihnojte pryskyřník velký 'Grandiflora' a připravte ho na další sezónu.

Využití Pryskyřník velký ‚Grandiflora‘

Pryskyřník velký ‚Grandiflora‘ je krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do široké škály zahradních prostředí. Její květy jsou velké, sytě žluté a vytvářejí působivou dekoraci. Rostlina je vhodná pro použití jako solitéra nebo ve skupinách. Může být také použita jako okrasná rostlina v truhlících nebo na okraji záhonů. Květy jsou vhodné pro řez a mohou být použity k vytvoření krásného aranžmá. Rostlina je odolná vůči chorobám a škůdcům a je snadno pěstovatelná.

Botanický popis

Pryskyřník velký 'Grandiflora' je trvalka s vytrvalou, přímou, vzpřímenou lodyhou. Listy jsou střídavé, vejčité až obvejčité, na okraji zubaté nebo celokrajné. Květy jsou velké, bílé, až 5 cm v průměru, se šesti bílými lístky a žlutým středem. Květy se objevují v květnu a červnu. Plody jsou malé, černé, lesklé a obsahují semena. Rostlina může dosáhnout výšky až 30 cm. Pryskyřník velký 'Grandiflora' je ideální pro použití v zahradních kompozicích, jako jsou květinové záhony, skalky nebo záhony s trvalkami. Je to odolná rostlina, která dobře snáší mrazy až do -15 °C.

Původ a rozšíření Pryskyřník velký ‚Grandiflora‘

Pryskyřník velký 'Grandiflora' (Ranunculus lingua 'Grandiflora') je druh pryskyřníku, který pochází z jižní Evropy a severní Afriky. Rostlina je oblíbená pro své velké, jasně žluté květy, které kvetou od dubna do června. Pryskyřník velký 'Grandiflora' se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnost a schopnost růst v různých podmínkách. Roste nejlépe na slunných místech s dobře odvodněnou půdou. Může být pěstován v zahradách, parcích, na okrajích cest a v trávnících.
Katalog » Vodní rostliny » Pryskyřník velký ‚Grandiflora‘