Vyberte stránku

Povijnice trojbarvá ‚Heavenly Blue‘

Latinský název Ipomoea tricolor 'Heavenly Blue'

Popis rostliny

Povijnice trojbarvá ‚Heavenly Blue‘ je vytrvalá rostlina, která může dosáhnout až 3 metrů vysoká. Listy jsou zelené s bílými skvrnami. Květy jsou modré, fialové nebo bílé a mají 5 lístků. Květy se objevují od června do října. Rostlina je oblíbená pro svou nádhernou barvu a snadnou péči. Povijnice trojbarvá ‚Heavenly Blue‘ je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo jako okrasná rostlina. Vyžaduje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu.

Jak pěstovat Povijnice trojbarvá ‚Heavenly Blue‘

Povijnice trojbarvá ‘Heavenly Blue’ je krásná, barevná rostlina, která se snadno pěstuje. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout až 3 metrů vysoká. Je to jedna z nejoblíbenějších odrůd povijnice trojbarvé. Povijnice trojbarvá ‘Heavenly Blue’ může být pěstována ve skupinách nebo jako solitéra. Je to vytrvalá rostlina, která může být pěstována v jakémkoli typu půdy, ale preferuje dobře odvodněnou půdu s neutrálním pH. Může růst ve stínu nebo ve slunci. Povijnice trojbarvá ‘Heavenly Blue’ může být pěstována jako letnička nebo trvalka. V závislosti na oblasti, ve které je pěstována, může být nutné ji přezimovat. Povijnice trojbarvá ‘Heavenly Blue’ může být šířena semeny nebo řízky. Semena mohou být vysévána přímo do půdy nebo do květináčů. Řízky mohou být odebrány z rostliny a zasazeny do půdy nebo do květináčů. Povijnice trojbarvá ‘Heavenly Blue’ potřebuje mírnou zálivku. Je důležité, aby byla půda vždy mírně vlhká, ale nikdy přemokřená. Rostlina může být hnojena měsíčním hnojivem pro lepší růst.

Využití Povijnice trojbarvá ‚Heavenly Blue‘

Povijnice trojbarvá 'Heavenly Blue' je vytrvalá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina. Je to oblíbená rostlina pro její nádherné modré, fialové a bílé květy, které kvetou po celé léto. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může růst ve většině podnebí. Povijnice trojbarvá 'Heavenly Blue' se často používá k ozdobení balkonů, teras a zahrad. Může být použita jako živý plot nebo jako okrasná rostlina v záhonech. Rostlina je také oblíbená pro její schopnost rychle růst a zakrýt velké plochy. Povijnice trojbarvá 'Heavenly Blue' se také často používá k výrobě květinových aranžmá. Květiny jsou často sušeny a používají se k výrobě květinových dekorací, jako jsou květinové girlandy, květinové věnce a květinové koruny. Květiny Povijnice trojbarvé 'Heavenly Blue' jsou také často používány k výrobě bylinných čajů. Květiny obsahují mnoho léčivých látek, které mohou pomoci s nespavostí, úzkostí a dalšími problémy.

Botanický popis

Povijnice trojbarvá 'Heavenly Blue' je vytrvalá, letnička s dlouhými, převislými stonky. Listy jsou vejčité až eliptické, s ostře zubatými okraji. Květy jsou velké, modré až fialové barvy, s bílým nebo žlutým středem. Květy se objevují od června do září. Plody jsou tobolky, které se otevírají, aby uvolnily semena. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry.

Původ a rozšíření Povijnice trojbarvá ‚Heavenly Blue‘

Povijnice trojbarvá ‚Heavenly Blue‘ (Ipomoea tricolor 'Heavenly Blue') je kříženec mezi povijnicí jednoduchou (Ipomoea purpurea) a povijnicí trojbarvou (Ipomoea tricolor). Tato rostlina byla poprvé objevena v Mexiku v roce 1972 a byla později představena ve Spojených státech amerických v roce 1975. Od té doby se rostlina šíří po celém světě a je oblíbená pro své nádherné květy, které mají modré, fialové a bílé barvy. Rostlina je oblíbená pro svou snadnou péči a je vhodná pro pěstování v interiéru i venku. Je to odolná rostlina, která může růst v širokém rozmezí teplot a vlhkosti.
Katalog » Popínavé rostliny » Povijnice trojbarvá ‚Heavenly Blue‘