Vyberte stránku

Pomněnka lesní ‚Nina Indigo‘

Latinský název Myosotis sylvatica 'Nina Indigo'

Popis rostliny

Myosotis sylvatica 'Nina Indigo' je malá, trvalková rostlina s modrofialovými květy. Květy mají šest lístků a jsou v průměru asi 1 cm velké. Rostlina má husté, krátké listy a vytváří malé, husté trsy. Je to nízká rostlina, která dorůstá do výšky asi 15 cm. Kvete od dubna do června. Myosotis sylvatica 'Nina Indigo' je ideální pro pěstování v truhlících nebo v květináčích. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírně vlhkou půdu a slunné stanoviště.

Jak pěstovat Pomněnka lesní ‚Nina Indigo‘

Pomněnka lesní ‘Nina Indigo’ je krásná, nenáročná trvalka s modrofialovými květy. Je to ideální rostlina pro vytváření krásných skupin ve vaší zahradě. 1. Vyberte si pro pěstování pomněnky lesní místo, které je slunné až polostinné. Rostlina bude růst nejlépe na dobře odvodněné půdě. 2. Před výsadbou pomněnky lesní připravte půdu. Zkontrolujte, zda je dostatečně hluboká a živná. Pokud je půda příliš tvrdá, můžete ji změkčit přidáním rašeliny nebo kompostu. 3. Pomněnku lesní můžete vysadit buď jako samostatnou rostlinu, nebo ve skupině. Vysaďte ji do díry o průměru asi 30 cm a hloubce 15 cm. 4. Po výsadbě zalijte rostlinu dostatečně. 5. Udržujte půdu vlhkou, ale ne příliš mokrou. 6. Každoročně na jaře seřízněte staré stonky až k zemi. To umožní novému růstu. 7. Pomněnka lesní je odolná vůči chorobám a škůdcům, ale může být napadena plísní. Pokud se objeví plíseň, postříkejte rostlinu fungicidním postřikem.

Využití Pomněnka lesní ‚Nina Indigo‘

Pomněnka lesní ‚Nina Indigo‘ je nízká, trvalka, která se hodí do každé zahrady. Její modré květy jsou velmi dekorativní a vytvářejí krásný kontrast s jinými barvami. Rostlina je vhodná pro použití v záhonech, na okrajích cest nebo na okraji skalek. Může být také použita k vytvoření kompaktního trávníku. Pomněnka lesní ‚Nina Indigo‘ je odolná vůči chorobám a škůdcům a je snadno pěstovatelná. Je to ideální rostlina pro ty, kteří hledají nízkou trvalku s krásnými květy.

Botanický popis

Původ a rozšíření Pomněnka lesní ‚Nina Indigo‘

Pomněnka lesní ‘Nina Indigo’ je hybridní odrůda pomněnky lesní (Myosotis sylvatica), která byla vyšlechtěna v Holandsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou, tmavě modrou barvu a svou schopnost rychle se šířit. Tato odrůda je obzvláště odolná vůči chladu a mrazu a je schopná přežít i v extrémních podmínkách. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do skalek, záhonů a trvalkových zahrad. Pomněnka lesní ‘Nina Indigo’ se dnes pěstuje po celé Evropě, Severní Americe a Austrálii. Je to oblíbená trvalka, která se často používá jako okrasná rostlina. Roste dobře ve stínu a může být pěstována v kyselých až neutrálních půdách.
Katalog » Dvouletky » Pomněnka lesní ‚Nina Indigo‘