Vyberte stránku

Plumérie

Latinský název Plumeria

Popis rostliny

Plumérie je rod rostlin z čeledi Apocynaceae. Rostliny jsou obvykle keře nebo stromy, které mohou dosahovat výšky až 6 metrů. Listy Plumérie jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji. Květy Plumérie jsou velké, bílé, růžové, žluté nebo oranžové a mají 5 lístků. Květy se objevují na koncích větví a jsou obvykle vonící. Plody Plumérie jsou tobolky, které obsahují mnoho malých semen. Plumérie se používá jako okrasná rostlina a jeho květy se často používají k výrobě květinových lepidel.

Jak pěstovat Plumérie

Plumérie je tropická rostlina, která se často používá k výzdobě zahrad a domů. Plumérie má krásné květy, které jsou obvykle bílé, růžové nebo žluté. Kromě toho, že je to krásná rostlina, je také velmi snadné ji pěstovat. Pěstování Plumérie je nejjednodušší v teplých, slunných podmínkách. Rostlina potřebuje dostatek světla a tepla, aby mohla růst a kvést. Plumérie by měla být umístěna na místo, kde bude mít dostatek slunečního svitu po celý den. Kromě toho, že Plumérie potřebuje dostatek světla, musíte také zajistit, aby měla dostatek vlhkosti. Plumérie miluje vlhké prostředí, takže je důležité, abyste ji pravidelně zalévali. Zalévejte ji dostatečně, ale ne příliš, abyste zabránili hnilobě kořenů. Kromě toho, že Plumérie potřebuje dostatek vody, je také důležité, abyste ji pravidelně hnojili. Hnojte ji každé dva až tři týdny, abyste jí poskytli dostatek živin. Pokud se o Plumérii správně staráte, můžete se těšit na krásné květy po celý rok.

Využití Plumérie

Plumérie jsou oblíbené pro jejich krásné květy a vůni. Jsou často používány ve svatebních aranžmá, kyticích a květinových dekoracích. Plumérie se také používají k výrobě parfémů, vonných olejů a dalších produktů. Rostliny Plumérie se mohou použít k ozdobení zahrad a teras. Mohou být také použity jako živé ploty nebo jako stíny. Plumérie se také používají k výrobě léčivých čajů a tinktur. Květiny Plumérie se také používají k výrobě barviv a pigmentů.

Botanický popis

Plumérie je rod tropických a subtropických stromů a keřů z čeledi Apocynaceae. Rostliny mají krátké, silné kořeny a vzpřímené, větvené stonky. Listy jsou obvykle eliptické nebo vejčité, s hladkými okraji a lesklou, tmavě zelenou barvou. Květy jsou velké, bílé, žluté nebo růžové, obvykle s 5 lístky. Plody jsou tobolky, které se otevírají, aby uvolnily semena. Plumérie roste nejlépe na slunných místech s dobrou drenáží. Vyžaduje pravidelnou zálivku a hnojení.

Původ a rozšíření Plumérie

Plumérie je rod rostlin z čeledi Apocynaceae, který pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Rostlina se nyní pěstuje po celém světě, zejména v tropických oblastech. Plumérie se často používají jako okrasné rostliny, protože mají velké květy s intenzivními barvami. Květiny mohou být bílé, žluté, oranžové nebo růžové. Plumérie se také používají k výrobě parfémů a kosmetických produktů. Rostlina je oblíbená pro svou snadnou péči a odolnost vůči suchu.
Katalog » Exotické rostliny » Plumérie