Vyberte stránku

Plamének ‚Westerplatte‘

Latinský název Clematis 'Westerplatte'

Popis rostliny

Plamének Westerplatte je krásná, vzpřímená odrůda plaménku s velkými, sytě modrými květy. Květy mají 4-6 lístků a jsou obklopeny bílými okvětními lístky. Rostlina má silné, přímé výhony, které dosahují výšky až 3 metry. Listy jsou tmavě zelené a vejčité, s dlouhými řapíky. Plamének Westerplatte kvete od června do září a jeho květy jsou velmi atraktivní pro hmyz. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném nebo polostinném místě.

Jak pěstovat Plamének ‚Westerplatte‘

Plamének ‘Westerplatte’ je robustní, vytrvalá odrůda plaménku, která se vyznačuje velkými, sytě modrými květy. Rostlina je vhodná pro pěstování ve většině oblastí, ale nejlépe se jí daří v teplých, slunných oblastech. Abyste dosáhli nejlepšího výsledku, doporučujeme pěstovat plamének ‘Westerplatte’ na místě, kde bude mít dostatek slunečního svitu. Můžete jej také pěstovat ve stínu, ale bude mít tendenci produkovat menší a méně barevné květy. Plamének ‘Westerplatte’ preferuje lehkou, propustnou půdu s dobrou drenáží. Před výsadbou je vhodné půdu zahnojit organickým hnojivem. Plamének ‘Westerplatte’ by měl být zaléván pravidelně, aby byla půda stále vlhká. Je však důležité, abyste rostlinu nenechali přemokřit. Plamének ‘Westerplatte’ by měl být řezán každý rok na jaře, aby se podpořila jeho růst a produkce květů. Plamének ‘Westerplatte’ je odolný vůči většině chorob a škůdců, ale může být napadán mšicemi a červci. Pokud se objeví problémy, je vhodné použít biologické postřiky nebo insekticidy.

Využití Plamének ‚Westerplatte‘

Plamének 'Westerplatte' je velmi dekorativní rostlina, která se hodí do většiny zahradních prostor. Jeho květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mohou dosáhnout až 20 cm v průměru. Rostlina je velmi odolná a může růst až do výšky 3 metrů. Je to vynikající volba pro živé ploty, pergoly nebo jako okrasná rostlina na zdi. Plamének 'Westerplatte' je také vhodný pro použití ve skupinách, aby vytvořil krásnou kulisu. Jeho listy jsou velké a lesklé a mohou být použity jako dekorace. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům.

Botanický popis

Plamének 'Westerplatte' je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě modrými květy. Květy mají 4-5 lístků a jsou obklopeny bílými okvětními lístky. Rostlina má silné, převislé větve, které se mohou dostat až do délky 3 metrů. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické a mají zelenou barvu. Plodem je suchý, černý, luskovitý oříšek. Plamének 'Westerplatte' je odolný vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Westerplatte‘

Plamének Westerplatte je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Polsku v roce 2001. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis viticella 'Polish Spirit' a Clematis florida 'Sieboldii'. Je to velmi oblíbená odrůda, která se používá pro dekorativní účely. Tato odrůda je velmi odolná a může růst v různých podmínkách. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Květy mají bílou barvu s fialovými skvrnami a jsou velmi atraktivní. Květy se objevují od června do září. Plamének Westerplatte je velmi populární v Evropě, ale jeho popularity se rozšířila i do jiných částí světa. Rostlina je nyní k dispozici v mnoha zahradnických centrech a obchodech se semenami po celém světě.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Westerplatte‘