Vyberte stránku

Plamének ‚Warszawska Nike‘

Latinský název Clematis 'Warszawska Nike'

Popis rostliny

Clematis 'Warszawska Nike' je vytrvalá rostlina s lodyhami, které mohou dosáhnout až 3 metry. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkým okrajem a na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou bílé, s červenými skvrnami, až 6 cm v průměru. Kvete od června do září. Rostlina je nenáročná na péči a je odolná vůči chorobám. Je vhodná pro živé ploty, terasy a balkony.

Jak pěstovat Plamének ‚Warszawska Nike‘

Plamének 'Warszawska Nike' je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně růžovými květy. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Pěstování plaménku 'Warszawska Nike' je snadné a je vhodný pro většinu typů půd. Nejlepší je však použít dobře odvodněnou, hlinitopísčitou půdu s pH mezi 5,5 až 6,5. Rostlina potřebuje slunné stanoviště, ale může tolerovat i částečný stín. Plamének 'Warszawska Nike' by měl být zaléván pravidelně, aby se zabránilo přemokření půdy. Je třeba ho také hnojit jednou za měsíc, aby se podpořila jeho růst a kvetení. Rostlina by měla být řezána každý rok na jaře, aby se podpořil její růst. Měla by být také chráněna před mrazem, protože je citlivá na nízké teploty. Plamének 'Warszawska Nike' je odolný vůči většině chorob a škůdců. Pokud se objeví problémy, měly by být řešeny pomocí chemických postřiků nebo biologických metod.

Využití Plamének ‚Warszawska Nike‘

Plamének ‘Warszawska Nike’ je vytrvalá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina. Je to velmi oblíbená rostlina, která je často vidět v zahradách a parcích. Rostlina má velké, sytě fialové květy, které se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Květy jsou obklopeny lesklými listy, které jsou tmavě zelené. Plamének ‘Warszawska Nike’ je nenáročná rostlina, která může růst ve stínu i na slunci. Je to ideální rostlina pro vytvoření záhonů, živých plotů nebo pro vytváření kontrastu s jinými okrasnými rostlinami. Může být také použita k ozdobení teras, balkonů nebo dokonce i nádob.

Botanický popis

Plamének ‘Warszawska Nike’ je vytrvalá, popínavá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté a na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou velké, bílé, s červeným nebo fialovým středem. Květy se objevují od června do září. Plodem je černá, lesklá bobule. Rostlina je nenáročná na pěstování a může růst ve všech typech půd. Je odolná vůči mrazu až do -25°C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Warszawska Nike‘

Plamének „Warszawska Nike“ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Polsku. Tato odrůda byla vyšlechtěna ve Varšavě a byla pojmenována po bohyni vítězství Nike. Je to velmi oblíbená odrůda plaménku, která se používá jako okrasná rostlina. Tato odrůda plaménku je velmi odolná a může růst v různých podmínkách. Roste dobře ve střední Evropě, ale může růst i v jiných částech světa. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných nebo polostinných místech. Tato odrůda plaménku je velmi oblíbená pro své krásné květy. Květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mají průměr asi 5 cm. Květy se objevují od června do září. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry. Plamének „Warszawska Nike“ je velmi populární mezi zahradníky a jeho popularity se šíří po celém světě. Je to oblíbená rostlina pro její krásné květy a nenáročnou péči.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Warszawska Nike‘