Vyberte stránku

Plamének východní

Latinský název Clematis tangutica

Popis rostliny

Plamének východní je vytrvalá, popínavá rostlina s dlouhými, tenkými stonky. Listy jsou vejčité až eliptické, lesklé, tmavě zelené barvy. Květy jsou žluté, s červenými skvrnami a mají 4-5 lístků. Kvete od června do září. Plamének východní může růst až do výšky 3 metrů. Je to nenáročná rostlina, která se hodí do každé zahrady. Je odolná vůči mrazu a suchu.

Jak pěstovat Plamének východní

Plamének východní je krásná a nenáročná rostlina, která může být pěstována ve většině zahrad. Je to stálezelená liana, která může růst až do výšky 4 metry. Má širokou škálu barev květů, od bílé po růžovou a fialovou. Pěstování plaménku východního je velmi jednoduché. Nejdůležitější je, abyste mu poskytli dostatek slunce a tepla. Rostlina potřebuje také dostatek vlhkosti, takže byste měli pravidelně zalévat. Kromě toho je důležité, abyste pravidelně hnojili plamének východní. Nejlépe je použít hnojivo s vysokým obsahem dusíku, které podporuje růst listů a květů. Plamének východní můžete také řezat, abyste udrželi jeho tvar. Řezání by mělo být prováděno na jaře, abyste podpořili růst nových výhonů. Pokud se o plamének východní správně postaráte, může vám poskytnout krásnou dekoraci vaší zahrady po celý rok.

Využití Plamének východní

Plamének východní je oblíbená okrasná rostlina, která se používá k ozdobení zahrad a parků. Jeho květy jsou velké, žluté a mají jemnou vůni. Rostlina může být použita k vytvoření živého plotu nebo ke zkrášlení stěn budov. Plamének východní je také vhodný pro pěstování ve skupinách a může být použit k vytvoření krásného pohledu. Kromě toho může být tato rostlina použita jako léčivá rostlina. Listy plaménku východního obsahují látky, které mají protizánětlivé a antibakteriální účinky, a proto se často používají k léčbě kožních onemocnění, jako je ekzém a akné.

Botanický popis

Plamének východní je vytrvalá, popínavá rostlina s dřevnatou lodyhou. Její lodyha může dosahovat až 3 metry vysoké. Listy jsou vejčité až eliptické, na okraji zubaté a na obou stranách lesklé. Květy jsou žluté až oranžové, 4-6 cm velké, s 8-10 lístky. Plodem je černá tobolka. Rostlina kvete od června do září. Plamének východní je původem z Číny a Japonska. Je to nenáročná rostlina, která se dobře daří na slunných až polostinných stanovištích. Může být pěstována ve skupinách nebo jako solitér. Je odolná vůči mrazu až do -25°C.

Původ a rozšíření Plamének východní

Plamének východní (Clematis tangutica) je druh rostliny z čeledi Ranunculaceae. Pochází z Číny, odkud se rozšířil do Japonska, Koreje a Mongolska. Roste ve vlhkých lesích, na skalnatých svazích a v horských oblastech. Jeho květy jsou žluté až oranžové a mohou dosahovat průměru až 5 cm. Plamének východní se dnes pěstuje po celém světě jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou oblíbené pro svou jasnou barvu a trvanlivost. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a její listy jsou ve tvaru srdce. Plamének východní je oblíbenou rostlinou pro jeho nenáročnost na péči. Může růst ve stínu nebo ve slunci a potřebuje jen mírnou zálivku. Je odolný vůči chorobám a škůdcům.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének východní