Vyberte stránku

Plamének vlašský

Latinský název Clematis viticella

Popis rostliny

Plamének vlašský je stálezelená liana, která dosahuje výšky až 3 metry. Jeho listy jsou vejčité až eliptické, na vrcholu zašpičatělé, na okraji zubaté. Květy jsou 4-6 cm velké, fialové až modré barvy s bílými skvrnami. Kvete od června do září. Plamének vlašský je velmi oblíbenou okrasnou rostlinou, která se často používá k ozdobení zahrad a teras. Je nenáročná na péči a může růst v jakémkoli typu půdy. Potřebuje dostatek slunečního světla a vlhkosti, aby byla zdravá a kvetla hojně.

Jak pěstovat Plamének vlašský

Plamének vlašský je nádherná, vzpřímená, opadavá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se často používá k oplocení nebo jako živý plot. Jeho květy jsou velké, bílé nebo růžové a mají tmavě fialové skvrny. Plamének vlašský můžete pěstovat v truhlících nebo ve volné půdě. Nejlepší je pěstovat jej na slunném místě, ale může růst i ve stínu. Půda by měla být dobře odvodněná a bohatá na živiny. Plamének vlašský je velmi snadno pěstovatelný. Můžete jej zasadit do země nebo do truhlíku. Pokud jej zasadíte do truhlíku, ujistěte se, že je dostatečně velký, aby se do něj vešly kořeny. Plamének vlašský potřebuje pravidelnou zálivku. V létě jej zalévejte každý den a v zimě jednou týdně. Je také důležité, abyste jej pravidelně hnojili. Použijte hnojivo s vysokým obsahem draslíku a fosforu. Plamének vlašský můžete řezat, abyste jej udrželi ve formě. Řezy by měly být provedeny nad druhým pupenem. To zajistí, že rostlina bude mít dostatek času na to, aby se zotavila před zimou. Plamének vlašský je odolný vůči mrazu až do -15°C. Je však důležité, abyste jej chránili před silným větrem a mrazem. Pokud jej chcete pěstovat v truhlíku, můžete jej přes zimu přemístit do chladnějšího prostředí.

Využití Plamének vlašský

Plamének vlašský je oblíbenou okrasnou rostlinou, která se používá k ozdobení zahrad a teras. Jeho květy jsou velké, sytě fialové a mají bílé skvrny. Rostlina je nenáročná na péči a může růst ve stínu i na slunci. Plamének vlašský se často používá k vytvoření živých plotů nebo ke zkrášlení zdi. Může být také použit k vytváření volně visících květinových aranžmá. Rostlina je vhodná pro pěstování v nádobách a může být použita k vytváření květinových záhonů. Plamének vlašský je také vhodný pro pěstování v truhlících a květináčích. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytváření květinových aranžmá. Plamének vlašský je také vhodný pro pěstování ve skupinách a může být použit k vytváření květinových záhonů. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytváření květinových aranžmá. Plamének vlašský je také vhodný pro pěstování v květináčích a může být použit k vytváření květinových aranžmá. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytváření květinových záhonů.

Botanický popis

Plamének vlašský (Clematis viticella) je vytrvalá liana, která může dosahovat až 6 metrů vysokých. Jeho listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, s dlouhým řapíkem, až 10 cm dlouhé a 4 cm široké. Květy jsou velké, až 8 cm v průměru, s bílými nebo růžovými okvětními lístky. Plodem je nažka. Rostlina kvete od června do září. Plamének vlašský je oblíbenou okrasnou rostlinou, která se používá k oplocení, na ploty a jako popínavá rostlina.

Původ a rozšíření Plamének vlašský

Plamének vlašský (Clematis viticella) je druh plaménku z čeledi Ranunculaceae. Pochází z jižní Evropy a severní Afriky, kde roste v lužních lesích, na skalnatých svazích a v příkopech. Rostlina se také vyskytuje ve Středomoří, včetně Itálie, Řecka, Turecka a Izraele. Tato rostlina je oblíbená pro svou nenáročnost a snadnou péči. Je to trvalka, která může růst až do výšky 3 metrů. Kvete od června do září s krásnými fialovými, růžovými nebo bílými květy. Plamének vlašský se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnost a snadnou péči. Je to trvalka, která může růst až do výšky 3 metrů. Kvete od června do září s krásnými fialovými, růžovými nebo bílými květy. Plamének vlašský je oblíbenou dekorací pro zahradníky po celém světě. Jeho květy jsou oblíbené pro svou krásu a snadnou údržbu. Je to také oblíbená rostlina pro přípravu čajů a léčivých nápojů.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének vlašský