Vyberte stránku

Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘

Latinský název Clematis viticella 'Etoile Violette'

Popis rostliny

Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘ (Clematis viticella 'Etoile Violette') je vytrvalá rostlina s krásnými fialovými květy. Kvete od června do září a může dosahovat výšky až 3 metry. Listy jsou vejčité a lesklé, mírně zašpičatělé. Květy mají 4-6 lístků a jsou uspořádány do krásných hroznů. Plamének vlašský je nenáročný na péči a vyžaduje jen mírnou zálivku. Je to skvělá volba pro vytváření záhonů, živých plotů nebo pro zdobení zábradlí.

Jak pěstovat Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘

Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘ je krásná, nenáročná rostlina, která se hodí do každé zahrady. Je to stálezelený keř s květy ve tvaru trubičky, které se objevují od června do září. Květy jsou fialové s bílými skvrnami a mají sladkou vůni. Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘ můžete pěstovat na slunném nebo polostinném místě. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Pravidelně ji hnojte, aby byla zdravá a silná. Můžete ji také řezat, aby byla hustší a plnější. Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘ je odolný vůči mrazu až do -20°C. Je to vynikající volba pro ty, kteří chtějí mít krásnou a nenáročnou rostlinu ve své zahradě.

Využití Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘

Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘ (Clematis viticella 'Etoile Violette') je oblíbená okrasná rostlina, která se často používá pro vytváření zahradních úprav. Jeho květy jsou sytě fialové a mají velmi jemnou vůni. Rostlina může být použita k vytvoření záhonů, plotů nebo jako okrasná rostlina na terase. Může být také použit k vytvoření živých plotů, které jsou skvělé pro oddělení různých částí zahrady. Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘ je také skvělou volbou pro použití v aranžmá. Jeho květy mohou být použity k vytvoření krásných kytic nebo jiných dekorací.

Botanický popis

Plamének vlašský 'Etoile Violette' je vytrvalá liana, která může dosahovat délky až 3 metry. Má silné, přímé stonky s měkkou, lesklou kůrou. Listy jsou vejčitého tvaru, zelené barvy a mají 5-7 laloků. Květy jsou velké, 2-3 palce v průměru, fialové barvy se žlutým středem. Květy se objevují od června do září. Plody jsou malé, bílé, plstnaté semena. Rostlina preferuje slunná až polostinná stanoviště s úrodnou, vlhkou půdou.

Původ a rozšíření Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘

Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘ (Clematis viticella 'Etoile Violette') je kříženec plaménku vlašského (Clematis viticella) a plaménku japonského (Clematis florida). Tento hybrid byl vyšlechtěn v roce 1885 ve Francii. Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘ se od té doby rozšířil po celém světě. Je oblíbený pro svou nádhernou fialovou barvu a velké, bohaté květy. Roste dobře ve většině klimatických podmínek a je odolný vůči mnoha chorobám. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se používá k ozdobení zahrad, teras, balkonů a dalších venkovních prostor.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének vlašský ‚Etoile Violette‘