Vyberte stránku

Plamének ‚Ville de Lyon‘

Latinský název Clematis 'Ville de Lyon'

Popis rostliny

Plamének 'Ville de Lyon' je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy se objevují od června do září a mají šest okvětních lístků. Rostlina má silné, přímé výhony, které dosahují délky až 3 metry. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Plamének 'Ville de Lyon' je odolný vůči chorobám a je vhodný pro použití v truhlících, na záhonech nebo na opření. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu.

Jak pěstovat Plamének ‚Ville de Lyon‘

Plamének ‘Ville de Lyon’ je velmi oblíbená a nenáročná odrůda plaménku. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Má velké, sytě fialové květy s bílými tečkami. Kvete od června do září. Plamének ‘Ville de Lyon’ je nejlépe pěstován ve slunném až polostinném stanovišti. Vyžaduje vlhkou, úrodnou půdu s dobrou drenáží. Při pěstování je třeba dbát na to, aby byla rostlina chráněna před silným větrem. Plamének ‘Ville de Lyon’ je nutné pravidelně řezat. Nejlepší je to udělat po skončení kvetení. Řez by měl být proveden tak, aby se odstranily všechny suché a poškozené výhonky. To pomůže rostlině získat novou sílu a podpoří její růst. Plamének ‘Ville de Lyon’ je nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo péče. Je vhodná pro většinu typů zahrad a její květy dodají vaší zahradě jasnou a živou barvu.

Využití Plamének ‚Ville de Lyon‘

Plamének „Ville de Lyon“ je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou velké a sytě fialové a kvetou od června do září. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a má ráda slunné až polostinné stanoviště. Je to ideální rostlina pro zdobení plotů, záhonů nebo teras. Může být také použita k oplocení nebo k vytvoření zelené stěny. Je to také skvělá volba pro výsadbu v kontejnerech.

Botanický popis

Plamének ‘Ville de Lyon’ je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, fialovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou obklopeny bílými, voskovitými okvětními lístky. Rostlina má dlouhé, tenké lodyhy, které se mohou vyšplhat až do výšky 3 metrů. Listy jsou vejčité, zelené a lesklé. Plamének ‘Ville de Lyon’ kvete od června do září. Je to nenáročná rostlina, která preferuje slunná stanoviště a živnou, propustnou půdu.

Původ a rozšíření Plamének ‚Ville de Lyon‘

Plamének „Ville de Lyon“ (Clematis „Ville de Lyon“) je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 1883 ve Francii. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své krásné květy a její nenáročnost na péči. Tato odrůda je velmi rozšířená po celém světě. Je oblíbená pro svou odolnost a schopnost růst v různých podmínkách. Je vhodná pro pěstování v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Je také často používána jako okrasná rostlina v parcích a na veřejných prostranstvích. Plamének „Ville de Lyon“ má velmi atraktivní květy, které se skládají z bílých okvětních lístků s fialovými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a má silné a odolné větve.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Ville de Lyon‘