Vyberte stránku

Plamének ‚Temptation‘

Latinský název Clematis 'Temptation'

Popis rostliny

Plamének „Temptation“ je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě růžovými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obklopeny bílými okvětními plátky. Rostlina má silné, převislé větve a dorůstá do výšky až 3 metry. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, zelené barvy. Plamének kvete od června do září. Je to nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje a může být použita jako okrasná rostlina nebo jako popínavá rostlina.

Jak pěstovat Plamének ‚Temptation‘

Plamének ‘Temptation’ je velmi dekorativní odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně růžovými květy. Je to středně velká rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Kvete od června do září a její květy jsou obzvláště atraktivní, protože mají jemnou vůni. Plamének ‘Temptation’ je snadno pěstovatelný a může být pěstován ve většině typů půd. Nejlépe se mu daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Je také důležité, aby byla rostlina dostatečně zalévána, zejména v období sucha. Plamének ‘Temptation’ může být řezán, aby se udržel jeho tvar. Je také důležité, aby byly odstraněny všechny poškozené nebo oslabené výhonky. To pomůže zabránit šíření chorob a škůdců. Plamének ‘Temptation’ může být také přesazován, aby se zajistilo, že má dostatek prostoru pro růst. Přesazování by mělo být prováděno v období od jara do pozdního léta.

Využití Plamének ‚Temptation‘

Plamének 'Temptation' je velmi oblíbená rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou velké a sytě růžové s bílým středem. Rostlina může být použita k ozdobení zahrad, teras nebo balkonů. Může být také použit k vytvoření živého plotu nebo ke zkrášlení zdi. Plamének 'Temptation' může být také použit k vytváření květinových aranžmá. Jeho květy jsou ideální pro vytváření barevných kombinací s jinými druhy květin.

Botanický popis

Plamének 'Temptation' je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou asi 8 cm široké. Rostlina má silné, převislé výhonky, které se mohou dostat až do délky 3 metrů. Listy jsou vejčité, lesklé a zelené. Plamének 'Temptation' kvete od června do září. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném nebo polostinném místě. Je odolná vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Temptation‘

Plamének ‘Temptation’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 1996 v Holandsku. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis viticella a Clematis florida. Je to velmi oblíbená odrůda, která se používá jako okrasná rostlina v zahradách po celém světě. Plamének ‘Temptation’ má velmi atraktivní květy, které jsou bílé s červenými skvrnami. Květy se objevují od června do září a mají průměr asi 10 cm. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a má silné, husté listy. Plamének ‘Temptation’ je velmi odolný a snadno se pěstuje. Může růst ve většině typů půd a ve většině klimatických podmínek. Je to nenáročná rostlina, která je odolná vůči chorobám a škůdcům. Plamének ‘Temptation’ je oblíbenou volbou pro zahradníky po celém světě. Jeho krásné květy a nenáročnost ho činí ideálním doplněním pro jakoukoli zahradu.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Temptation‘