Vyberte stránku

Plamének ‚Taiga‘

Latinský název Clematis 'Taiga'

Popis rostliny

Plamének Taiga je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, modrofialovými květy. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny bílými, lesklými listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její kořeny jsou silné a hluboké. Plamének Taiga je odolný vůči mrazu až do -25°C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a pravidelnou zálivku. Je to ideální volba pro zdobení plotů, záhonů nebo teras.

Jak pěstovat Plamének ‚Taiga‘

Plamének ‘Taiga’ je velmi dekorativní rostlina, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy a listy. Je to poměrně nenáročná rostlina, která může být pěstována ve většině oblastí. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, doporučujeme pěstovat rostlinu Plamének ‘Taiga’ na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Je také důležité, abyste ji pravidelně řezali, abyste podpořili její růst. Rostlina Plamének ‘Taiga’ může být také pěstována ve skupinách, aby vytvořila krásnou dekoraci. Je to také vhodná rostlina pro pěstování v truhlících nebo květináčích. Pokud chcete, aby vaše rostlina Plamének ‘Taiga’ byla zdravá a silná, doporučujeme ji každoročně hnojit. To jí poskytne potřebné živiny, které potřebuje pro svůj růst. Plamének ‘Taiga’ je krásná a nenáročná rostlina, která může být pěstována ve většině oblastí. Pokud budete dodržovat výše uvedené pokyny, měli byste být schopni dosáhnout krásných výsledků.

Využití Plamének ‚Taiga‘

Plamének Taiga je velmi oblíbenou rostlinou, která se často používá v zahradách. Je to velmi dekorativní rostlina s velkými, jasně fialovými květy, které se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a má širokou škálu použití. Plamének Taiga je skvělou volbou pro vytvoření záhonů, které jsou plné barev a textur. Květiny jsou ideální pro vytváření pohledů a zdobení plotů. Můžete je také použít k vytvoření kaskádových efektů ve výšce. Plamének Taiga je také skvělou volbou pro použití v kontejneru. Je to nenáročná rostlina, která může být pěstována na balkonech, terasách nebo v zahradních jezírcích. Květiny jsou velmi odolné vůči suchu a mrazu a mohou být pěstovány v mnoha různých typů půdy. Plamének Taiga je také skvělou volbou pro použití v květinových aranžmá. Květiny jsou velmi snadno dostupné a mohou být použity k vytvoření jedinečných a krásných kompozic. Rostlina je také skvělou volbou pro vytváření květinových záhonů.

Botanický popis

Plamének ‘Taiga’ je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, nachově fialovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou obklopeny 4-5 cm dlouhými, šedozelenými listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její květy se objevují od června do září. Plamének ‘Taiga’ je odolný vůči mrazu a je vhodný pro použití ve skupinách nebo jako okrasná rostlina. Nejlépe roste na slunném místě a ve vlhké, dobře odvodněné půdě.

Původ a rozšíření Plamének ‚Taiga‘

Plamének Taiga je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Japonsku. Tato odrůda byla vyšlechtěna z japonského plaménku (Clematis montana) a z plaménku jednokvětého (Clematis flammula). Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám. Plamének Taiga se šíří po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám. Roste dobře ve všech typech půd a je schopen růst ve většině klimatických podmínek. Je to vytrvalá rostlina, která může dosahovat výšky až 4 metry. Kvete od června do září a jeho květy jsou bílé nebo růžové. Plamének Taiga je oblíbenou dekorací v zahradách a parku. Jeho květy jsou oblíbenou součástí květinových aranžmá a jeho listy jsou často používány jako sušené květiny. Jeho odolnost vůči chorobám a nenáročnost ho činí ideálním pro začínající zahradníky.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Taiga‘