Vyberte stránku

Plamének ‚Sweet Summer Love‘

Latinský název Clematis 'Sweet Summer Love'

Popis rostliny

Clematis 'Sweet Summer Love' je velmi dekorativní rostlina, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obklopeny bílými okvětními plátky. Rostlina má silné, přímé stonky, které se mohou dostat až do výšky 3 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické a mají zelenou barvu. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -25 °C. Plamének 'Sweet Summer Love' je nejlépe pěstovaný ve slunném až polostinném prostředí a ve vlhké, dobře odvodněné půdě.

Jak pěstovat Plamének ‚Sweet Summer Love‘

Plamének ‘Sweet Summer Love’ je krásná a nenáročná rostlina, která vyžaduje jen málo péče. Je to druh clematisu, který se vyznačuje svými jasně růžovými květy s bílými skvrnami. Kvete od června do září a je ideální pro vytvoření krásného pohledu na vaši zahradu. Plamének ‘Sweet Summer Love’ můžete pěstovat ve většině oblastí USA. Nejlépe se mu daří v teplých a slunných oblastech, ale může tolerovat i střední až chladné podnebí. Potřebuje dostatek slunečního svitu, aby mohl kvést. Plamének ‘Sweet Summer Love’ by měl být pěstován ve vlhké, dobře odvodněné půdě. Můžete ho pěstovat ve skupinách nebo v kontejnerech. Pokud jej pěstujete ve skupinách, měli byste jej pravidelně řezat, abyste udrželi jeho tvar. Plamének ‘Sweet Summer Love’ je nenáročná rostlina, která nevyžaduje mnoho péče. Měli byste jej pravidelně zalévat a hnojit. Hnojení by mělo být prováděno každé dva týdny během období květu. Plamének ‘Sweet Summer Love’ je odolný vůči škůdcům a chorobám. Můžete jej pěstovat bez obav o poškození. Plamének ‘Sweet Summer Love’ je krásná a nenáročná rostlina, která vám přinese krásnou dekoraci vaší zahrady. Jeho jasně růžové květy s bílými skvrnami dodají vaší zahradě živost a barvu.

Využití Plamének ‚Sweet Summer Love‘

Plamének ‘Sweet Summer Love’ je krásná a nenáročná rostlina, která je ideální pro použití v zahradách. Je to velmi okrasná rostlina s jasně fialovými květy, které se objevují od června do září. Plamének ‘Sweet Summer Love’ je vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 3 metrů. Je to skvělá volba pro vytvoření záhonů, živých plotů nebo pro zdobení teras a balkonů. Je to také skvělá volba pro použití ve skupinových výsadbách. Plamének ‘Sweet Summer Love’ je nenáročný na péči a může růst v jakémkoli typu půdy. Je to také odolná rostlina, která je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Botanický popis

Plamének 'Sweet Summer Love' je vytrvalá rostlina s lodyhami, které se mohou vyšplhat až do výšky 3 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické, s bílými skvrnami. Květy jsou velké, sytě růžové a mají čtyři okvětní plátky. Plodem je nažka. Rostlina kvete od června do září. Plamének 'Sweet Summer Love' je odolný vůči mrazu až do -20 °C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Sweet Summer Love‘

Plamének Sweet Summer Love je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 2008 v Holandsku. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis 'Jackmanii' a Clematis 'Ville de Lyon'. Je to středně velký plamének s mohutnými, sytě růžovými květy, které se objevují od června do září. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obklopeny bílými tyčinkami. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je to vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 3 metrů. Je to ideální volba pro vytvoření záhonu nebo pro použití jako okrasná rostlina. Může být pěstován ve většině typů půd a vyžaduje minimální péči. Plamének Sweet Summer Love se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnost a krásné květy. Je to oblíbená volba pro vytváření záhonů a okrasných rostlin.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Sweet Summer Love‘