Vyberte stránku

Plamének ‚Sunset‘

Latinský název Clematis 'Sunset'

Popis rostliny

Plamének ‚Sunset‘ (Clematis 'Sunset') je vytrvalá rostlina s krásnými, jasně oranžovými květy. Květy se objevují od června do září a mají průměr až 10 cm. Listy jsou tmavě zelené a vejčité. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry. Plamének ‚Sunset‘ je nenáročný na péči a je vhodný pro většinu typů půd. Je to skvělá volba pro vytvoření kontrastu mezi světlými a tmavými barvami v zahradě.

Jak pěstovat Plamének ‚Sunset‘

Plamének ‘Sunset’ je krásná, vytrvalá rostlina s jasně oranžovými květy. Je to oblíbená volba pro použití ve vazbách, na plotu nebo na záhonech. Je to nenáročná rostlina, která může růst v širokém rozmezí podmínek. Abyste dosáhli nejlepších výsledků při pěstování plaménku ‘Sunset’, je důležité vybrat správné místo. Mělo by být slunné až polostinné místo s dobře odvodněnou půdou. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Před vysazením je důležité, abyste půdu dobře připravili. Přidejte do ní hnojivo a přimíchejte do ní kompost nebo rašelinu. Vykopejte dostatečně velkou jamku, aby se do ní vešla kořenová balíček. Plamének ‘Sunset’ by měl být vysazen na jaře. Ujistěte se, že jeho kořeny jsou dobře zakryty půdou a že jeho vrchol je o něco nad úrovní půdy. Poté jej zalijte a mulčujte, aby se udržela vlhkost. Během sezóny by měl být plamének ‘Sunset’ pravidelně zaléván a hnojen. Hnojte jej každé dva týdny tekutým hnojivem bohatým na dusík. To pomůže rostlině produkovat více květů. Plamének ‘Sunset’ je odolný vůči mrazu až do -15 stupňů Celsia. Na jaře by měl být zastřihnut, aby se stimuloval růst nových výhonů. To také pomůže udržet rostlinu zdravou a silnou.

Využití Plamének ‚Sunset‘

Plamének ‚Sunset‘ (Clematis 'Sunset') je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Její květy jsou velké, sytě oranžové až červené barvy a kvetou od června do září. Rostlina může dorůst až do výšky 3 metrů a je ideální pro vysazení do živých plotů nebo na zahradní stěny. Může být také použita jako okrasná rostlina v kontejnerech. Plamének 'Sunset' je nenáročný na péči a je odolný vůči chorobám.

Botanický popis

Plamének 'Sunset' je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, s tmavozelenou barvou a lesklým povrchem. Květy jsou velké, až 8 cm v průměru, s jasně oranžovými lístky a bílými tyčinkami. Květy se objevují od června do září. Plodem je nažka. Rostlina je nenáročná na péči a může růst až do výšky 3 metrů.

Původ a rozšíření Plamének ‚Sunset‘

Plamének Sunset je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 1997 v Holandsku. Tato odrůda je výsledkem křížení dvou druhů plaménku: Clematis florida a Clematis viticella. Je to středně velká odrůda s kompaktním růstem, která může dosáhnout výšky až 2 metry. Květy jsou velké, až 10 cm v průměru, a mají oranžovou barvu s fialovými skvrnami. Plamének Sunset se rychle stal oblíbenou odrůdou a jeho popularity se rozšířila do celého světa. Dnes je k dispozici v mnoha zahradnických centrech a je oblíbenou volbou pro pěstitele květin. Je to nenáročná rostlina, která může být pěstována v mnoha různých podmínkách. Je vhodná pro pěstování ve skupinách, na živých plotech nebo jako solitéra.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Sunset‘