Vyberte stránku

Plamének ‚Stolwijk Gold‘

Latinský název Clematis 'Stolwijk Gold'

Popis rostliny

Clematis 'Stolwijk Gold' je vytrvalá rostlina s krásnými zlatými květy. Květy mají šest lístků a jsou asi 4 cm velké. Rostlina má silné, převislé větve, které se mohou dostat až do délky 2 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické a mají zelenou barvu. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny bílými chmýřími. Rostlina je nenáročná na péči a je odolná vůči chorobám. Je to skvělá volba pro lemování cest nebo pro vytváření záhonů.

Jak pěstovat Plamének ‚Stolwijk Gold‘

Plamének ‘Stolwijk Gold’ je krásná, vytrvalá rostlina s jasně žlutými květy. Je to oblíbená volba pro přidání barevnosti do zahrad. Pěstování plaménku ‘Stolwijk Gold’ je snadné a jeho nároky na péči jsou minimální. 1. Vyberte si vhodné místo. Plamének ‘Stolwijk Gold’ preferuje slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. 2. Připravte půdu. Před výsadbou půdu dobře prokypřete a přidejte do ní kompost nebo hnojivo. 3. Vysaďte plamének. Plamének ‘Stolwijk Gold’ se vysazuje v hloubce 10–15 cm. 4. Zajistěte podporu. Plamének ‘Stolwijk Gold’ potřebuje podporu, aby se mohl šplhat. Můžete použít plot, oporu nebo treláž. 5. Zalévejte. Plamének ‘Stolwijk Gold’ potřebuje dostatek vody, zejména během suchých období. 6. Hnojte. Každý měsíc plamének ‘Stolwijk Gold’ hnojte tekutým hnojivem. 7. Ořezávejte. Každý rok na jaře plamének ‘Stolwijk Gold’ ořezávejte, aby byl zdravý a silný.

Využití Plamének ‚Stolwijk Gold‘

Plamének Stolwijk Gold je oblíbená rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to vytrvalá rostlina s velkými, zlatými květy, které kvetou od června do září. Rostlina je vhodná pro použití ve skalkách, na záhonech nebo v truhlících. Může být také použita k oplocení nebo jako živý plot. Plamének Stolwijk Gold je nenáročný na péči a může růst v slunných i polostinných oblastech. Je odolný vůči mrazu a může růst v různých typech půdy. Je však důležité, aby byla půda dostatečně vlhká.

Botanický popis

Plamének 'Stolwijk Gold' je vytrvalá rostlina s hustou, víceletou lodyhou. Listy jsou vejčité až eliptické, na vrcholu zašpičatělé, s červenými žilkami a lesklým, tmavě zeleným olistěním. Květy jsou jednotlivé nebo ve skupinách po 2-3 kusech, mají šest okvětních lístků, jsou žluté až oranžové a mají 4-5 cm v průměru. Plodem je nažka. Rostlina dorůstá do výšky 3-4 metrů.

Původ a rozšíření Plamének ‚Stolwijk Gold‘

Plamének ‘Stolwijk Gold’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku v roce 1993. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis 'Jackmanii' a Clematis 'Ville de Lyon'. Tento hybrid je velmi oblíbený pro svou nádhernou zlatou barvu květů a jeho schopnost rychle růst. Plamének ‘Stolwijk Gold’ se rychle rozšířil po celém světě a je dnes k dispozici v mnoha zahradnických obchodech. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří hledají nádhernou, trvanlivou a snadno pěstovatelnou rostlinu. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -15 °C a je vhodná pro pěstování ve většině oblastí. Je to také nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo péče.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Stolwijk Gold‘