Vyberte stránku

Plamének ‚Solidarnosc‘

Latinský název Clematis 'Solidarnosc'

Popis rostliny

Plamének Solidarnosc je velmi dekorativní odrůda plaménku, která má velké, jasně fialové květy s bílými skvrnami. Květy se objevují od června do září a jsou obzvláště atraktivní, když jsou ve větších skupinách. Rostlina má silné, přímé lodyhy, které dosahují výšky až 2 metry. Listy jsou tmavě zelené a vejčité. Plamének Solidarnosc je odolný vůči mrazu až do -25°C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu.

Jak pěstovat Plamének ‚Solidarnosc‘

Plamének ‘Solidarnosc’ je velmi dekorativní a nenáročná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to stálezelený keř s hustými, lesklými listy a bílými květy s fialovými skvrnami. Kvete od června do září a je ideální pro použití jako živý plot nebo jako okrasný prvek ve vaší zahradě. Plamének ‘Solidarnosc’ má rád slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Je třeba ji zalévat alespoň jednou týdně. Plamének ‘Solidarnosc’ je nenáročný na údržbu. Jeho listy je třeba občas očistit od starých a poškozených listů. Můžete také odstranit suché a poškozené květy, abyste podpořili novou tvorbu květů. Každoroční řez je také nutný, aby se udržela silná a zdravá struktura. Plamének ‘Solidarnosc’ je odolný vůči mrazu až do -20°C. Je to vynikající volba pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu s dekorativním vzhledem.

Využití Plamének ‚Solidarnosc‘

Plamének 'Solidarnosc' je velmi oblíbená rostlina, která může být použita v mnoha různých zahradních projektech. Je to robustní a odolná rostlina, která může být použita jako okrasná rostlina, aby se vytvořil zajímavý a zábavný vzhled. Plamének 'Solidarnosc' může být také použit jako živý plot, který poskytuje soukromí a ochranu. Může být také použit jako okrasná rostlina na terase nebo na zahradním stole. Rostlina je také vhodná pro pěstování ve skupinách, aby se vytvořila zajímavá a krásná kompozice. Plamének 'Solidarnosc' je také velmi snadno pěstovatelný a může být použit jako okrasná rostlina v interiéru.

Botanický popis

Plamének 'Solidarnosc' je vytrvalá rostlina s hustou, vzpřímenou habitou. Jeho listy jsou vejčité až eliptické, tmavě zelené a lesklé. Květy jsou velké, bílé až růžové, se šesti lístky a čtyřmi tyčinkami. Květy se objevují od června do září. Plody jsou hnědé, jedlíky. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry.

Původ a rozšíření Plamének ‚Solidarnosc‘

Plamének Solidarnosc je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Polsku. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1981 jako symbol solidarity mezi lidmi a jako symbol boje proti totalitnímu režimu. Plamének Solidarnosc je velmi oblíbený a jeho popularity se rychle šíří po celém světě. Tato odrůda je velmi odolná a může růst ve většině podnebí. Je to velmi nenáročná rostlina, která může růst v téměř každém typu půdy. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Květy jsou bílé s fialovými skvrnami a objevují se od června do září. Plamének Solidarnosc je velmi oblíbený pro svou odolnost a snadnou péči. Je to skvělá volba pro zahradníky, kteří hledají rostlinu, která je odolná a snadno se pěstuje. Rostlina je dostupná ve většině zahradnických obchodů a její popularity se stále zvyšuje.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Solidarnosc‘