Vyberte stránku

Plamének ‚Snow Queen‘

Latinský název Clematis 'Snow Queen'

Popis rostliny

Plamének 'Snow Queen' je vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Její květy jsou bílé a mají 4-5 laloků. Květy se objevují od června do září. Listy jsou stříbřité a vejčité. Plamének 'Snow Queen' je odolný vůči mrazu až do -25 °C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírně vlhkou půdu a slunné místo.

Jak pěstovat Plamének ‚Snow Queen‘

Plamének ‘Snow Queen’ je krásná, bílá, květnatá odrůda plaménku. Je to velmi oblíbená rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to nenáročná rostlina, která může růst až do výšky 3 metrů. 1. Vyberte si pro plamének ‘Snow Queen’ vhodné stanoviště. Měl by být v polostínu nebo ve stínu, aby se mu dařilo. 2. Připravte půdu. Plamének ‘Snow Queen’ potřebuje půdu s dobrou drenáží. Přidejte do ní trochu kompostu nebo rašeliny, aby byla vlhká a živná. 3. Vysaďte plamének ‘Snow Queen’. Můžete ho vysadit buď do truhlíku nebo do země. Pokud ho vysazujete do truhlíku, ujistěte se, že je dostatečně velký, aby se do něj vešla kořenová soustava. 4. Zalévejte plamének ‘Snow Queen’. Udržujte půdu vlhkou, ale ne příliš mokrou. 5. Hnojte plamének ‘Snow Queen’. Každé dva týdny ho hnojte tekutým hnojivem pro květiny. 6. Štípněte plamének ‘Snow Queen’. Každý rok na jaře štípněte staré větve, abyste podpořili nový růst. 7. Chraňte plamének ‘Snow Queen’ před chorobami a škůdci. Pravidelně kontrolujte, zda na něm nejsou škůdci nebo choroby. Pokud ano, použijte odpovídající postřik.

Využití Plamének ‚Snow Queen‘

Plamének ‘Snow Queen’ je velmi oblíbenou rostlinou pro použití v zahradách. Je to krásná, bílá květina s jemnými lístky a má tendenci růst do vysokých stromů. Je to skvělá volba pro zdobení plotů, zídek nebo jiných částí zahrady. Květy se objevují od června do září a jsou velmi dekorativní. Plamének ‘Snow Queen’ je také velmi odolný a snadno se pěstuje. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají něco, co bude trvat dlouho a bude vypadat skvěle.

Botanický popis

Původ a rozšíření Plamének ‚Snow Queen‘

Plamének „Snow Queen” je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 1956 v Anglii. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis montana a Clematis viticella. Je to velmi oblíbená odrůda, která se používá jako okrasná rostlina v zahradách. Tato odrůda je velmi odolná a může růst v mnoha různých podmínkách. Může růst ve stínu i na slunných místech. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen málo péče. Plamének „Snow Queen” je dnes velmi rozšířený po celém světě. Jeho květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mohou dosahovat délky až do 20 cm. Květy se objevují od června do září. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Snow Queen‘