Vyberte stránku

Plamének ‚Shin-shigyoku‘

Latinský název Clematis 'Shin-shigyoku'

Popis rostliny

Plamének Shin-shigyoku je vytrvalá rostlina s krásnými květy. Jeho květy jsou velké, měří až 8 cm v průměru a mají světle růžovou barvu s fialovými skvrnami. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Listy jsou zelené a lesklé. Rostlina je nenáročná na péči a může růst až do výšky 3 metrů. Je to ideální volba pro živé ploty nebo jako okrasná rostlina.

Jak pěstovat Plamének ‚Shin-shigyoku‘

Plamének ‘Shin-shigyoku’ je velmi dekorativní a nenáročná rostlina. Je to vytrvalá liana, která může růst až do výšky 4 metrů. Má krásné, světle fialové květy s bílými skvrnami. Kvete od června do září. Plamének ‘Shin-shigyoku’ je nejlépe pěstován ve slunném až polostinném stanovišti. Vyžaduje lehkou, dobře propustnou půdu, která je bohatá na živiny. Pravidelně ji zalévejte, ale ne příliš. Přesazujte ji každé dva až tři roky. Plamének ‘Shin-shigyoku’ můžete štěpit nebo řízkovat. Štěpováním se získají nové sazenice, které můžete použít k rozmnožování. Řízkováním se získají nové výhonky, které můžete použít k vytvoření nového keře. Plamének ‘Shin-shigyoku’ je odolný vůči mrazu až do -15°C. Může být napaden hmyzem, jako jsou mšice nebo štítovci. Pokud je napaden, ošetřete ho postřikem pesticidu.

Využití Plamének ‚Shin-shigyoku‘

Plamének „Shin-shigyoku“ je vytrvalá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou velké, bílé a mají zelené skvrny. Rostlina je oblíbená pro svou nenáročnost na péči a její schopnost rychle růst. Může být použita k ozdobení plotu nebo zdi, nebo jako okrasná rostlina v zahradě. Plamének „Shin-shigyoku“ může být také použit jako živý plot, protože jeho výška dosahuje až 3 metrů. Kromě toho, že je to okrasná rostlina, může být také použita jako léčivá rostlina. Listy a květy plaménku „Shin-shigyoku“ jsou bohaté na vitamín C a jsou často používány k léčbě nachlazení, bolesti hlavy a dalších onemocnění.

Botanický popis

Plamének 'Shin-shigyoku' je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na vrcholu zašpičatělé, na okraji zubaté a na spodní straně mírně chlupaté. Květy jsou velké, až do průměru 8 cm, bílé, se šesti lístky. Květy se objevují od června do září. Plody jsou malé, hnědé, kulovité bobule. Rostlina je nenáročná na půdu a může růst ve stínu i na slunci. Je odolná vůči mrazu až do -15 °C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Shin-shigyoku‘

Plamének „Shin-shigyoku“ je hybridní druh plaménku, který byl vyšlechtěn v Japonsku. Tento druh byl vyšlechtěn v roce 1981 japonským šlechtitelem Yutakou Shigematsum. Je to hybrid mezi druhy Clematis florida a Clematis terniflora. Tento druh plaménku se v současnosti pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svůj nádherný vzhled a snadnou péči. Může růst až do výšky 3 metrů a má velké, bílé květy s fialovými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Rostlina má také dlouhé, lesklé listy. Plamének „Shin-shigyoku“ je odolný vůči mrazu až do -15 °C. Může růst na slunných nebo polostinných místech a ve vlhké, dobře odvodněné půdě. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen minimální péči.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Shin-shigyoku‘