Vyberte stránku

Plamének ‚Serafina‘

Latinský název Clematis 'Serafina'

Popis rostliny

Plamének Serafina je vytrvalá rostlina, která patří do čeledi Ranunculaceae. Je to stálezelená rostlina s hustými, tmavě zelenými listy. Kvete od června do září s velkými, nádhernými, modrofialovými květy. Každý květ má 6-8 lístků a má průměr až 10 cm. Plamének Serafina je vhodný pro použití ve skupinách, na živých plotů nebo jako okrasná rostlina. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a bohatou, vlhkou půdu.

Jak pěstovat Plamének ‚Serafina‘

Plamének ‘Serafina’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která je vysoce ceněná pro svou nádhernou barvu a bohatou květenství. Je to stálezelená rostlina s jasně fialovými květy, které se objevují od června do září. Květiny jsou velké až 10 cm v průměru a mají 6-8 lístků. Rostlina může dorůst až do výšky 3 metrů a je vhodná pro použití ve většině typů zahrad. Plamének ‘Serafina’ má rád slunné až polostinné stanoviště. Nejlépe se mu daří na lehkých, propustných, vlhkých půdách. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Rostlina by měla být zalévána pravidelně, aby se zabránilo jejímu vysychání. Plamének ‘Serafina’ by měl být řezán každoročně na jaře, aby se podpořila jeho nová růst a květenství. Řez by měl být proveden tak, aby se odstranily všechny poškozené nebo slabé výhony. To také umožní, aby se rostlina lépe rozvětvovala a získala silnější kořeny. Plamének ‘Serafina’ je odolný vůči mnoha chorobám a škůdcům. Nicméně, je důležité, aby byla rostlina pravidelně kontrolována a případné problémy byly okamžitě léčeny.

Využití Plamének ‚Serafina‘

Plamének ‚Serafina‘ (Clematis 'Serafina') je krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to vytrvalá liána s velkými, sytě fialovými květy, které se objevují od června do září. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a je vhodná pro použití jako živý plot nebo na vytváření zajímavých kompozic ve větších zahradách. Plamének ‚Serafina‘ je také skvělou volbou pro vytváření vertikálních prvků v zahradách, protože jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být viděny z dálky. Může být také použit jako okrasná rostlina pro zdobení teras a balkonů.

Botanický popis

Plamének 'Serafina' je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou ve tvaru hvězdy. Rostlina má silné, přímé, vzpřímené stonky, které se mohou dostat až do výšky 3 metrů. Listy jsou eliptické, lesklé a tmavě zelené. Plamének 'Serafina' kvete od června do září. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné až polostinné stanoviště a bohatou, propustnou, vlhkou půdu.

Původ a rozšíření Plamének ‚Serafina‘

Plamének ‘Serafina’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku v roce 1996. Je to kříženec mezi Clematis viticella a Clematis florida. Tento druh plaménku je velmi oblíbený pro svou nádhernou barvu a trvanlivost. Květy jsou jasně růžové s bílými skvrnami. Plamének ‘Serafina’ se šíří po celém světě a je oblíbený pro svou nenáročnost na péči. Může růst ve většině druhů půd a je odolný vůči mrazu. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její květy se objevují od června do září. Je to ideální rostlina pro okrasné účely, zejména pro zdobení plotů nebo zahradních zídek.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Serafina‘