Vyberte stránku

Plamének ‚Rosamunde‘

Latinský název Clematis 'Rosamunde'

Popis rostliny

Clematis 'Rosamunde' je velmi dekorativní rostlina s velkými, jasně růžovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou asi 5 cm v průměru. Květy se objevují od června do září. Listy jsou středně velké, tmavě zelené a vejčité. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry. Je to opadavá rostlina, která potřebuje podpěru, aby mohla růst. Nejlépe se daří ve slunném stanovišti s vlhkou, propustnou půdou.

Jak pěstovat Plamének ‚Rosamunde‘

Plamének ‘Rosamunde’ je krásná, vzpřímená odrůda plaménku s velkými, světle růžovými květy. Je to oblíbená volba pro pěstování na plotu nebo ve větších truhlících. 1. Vyberte si místo pro pěstování plaménku ‘Rosamunde’. Mělo by být slunné až polostinné, chráněné před silným větrem. 2. Připravte půdu. Plamének ‘Rosamunde’ má rád živnou, dobře odvodněnou půdu. Pokud je půda příliš kyselá, můžete ji vyrovnat přidáním dolomitové mouky. 3. Sázejte plamének ‘Rosamunde’. Můžete jej zasadit do země nebo do truhlíku. Pokud jej zasazujete do truhlíku, vyplňte ho směsí půdy, rašeliny a písku. 4. Udržujte plamének ‘Rosamunde’ vlhký. Nezapomeňte jej zalévat každý týden, zejména v horkých letních měsících. 5. Hnojte plamének ‘Rosamunde’. Každé dva týdny jej hnojte tekutým hnojivem pro květiny. 6. Štípněte plamének ‘Rosamunde’. Po skončení sezóny jej štípněte na 10-15 cm nad zemí. To pomůže zajistit, že se bude zdravě rozvíjet.

Využití Plamének ‚Rosamunde‘

Plamének ‚Rosamunde‘ (Clematis 'Rosamunde') je vytrvalá rostlina, která se často používá pro okrasné účely. Její květy jsou bílé s fialovým středem a kvetou od června do září. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a je velmi odolná. Plamének ‚Rosamunde‘ je ideální pro použití jako okrasná rostlina na zahradách, balkonech nebo terasách. Může být použit k vytvoření živého plotu, který může sloužit jako soukromí nebo jako ochrana proti větru. Může být také použit k vytvoření květinových záhonů nebo k ozdobení zdi. Plamének ‚Rosamunde‘ je také vhodný pro použití v květinářství. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření krásných aranžmá. Květiny mohou být také sušeny a použity k výrobě dekorací nebo jiných uměleckých děl.

Botanický popis

Plamének 'Rosamunde' je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Jeho listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a tmavě zelenou barvou. Květy jsou velké, bílé až růžové, s červenými skvrnami na středu. Plodem je malá, černá tobolka. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry. Je to nenáročná rostlina, která dobře roste v polostínu až ve stínu. Potřebuje bohatou, vlhkou půdu a vyžaduje pravidelnou zálivku.

Původ a rozšíření Plamének ‚Rosamunde‘

Plamének ‘Rosamunde’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Německu v roce 1995. Je to kříženec mezi Clematis viticella a Clematis florida. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své krásné květy, které se skládají z bílých okvětních lístků s fialovým středem. Květy se objevují od června do září. Tato odrůda je velmi oblíbená mezi pěstiteli květin a je široce rozšířena po celé Evropě. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných nebo polostinných místech. Může být pěstována ve skupinách nebo jako solitéra. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Rosamunde‘