Vyberte stránku

Plamének ‚Romantika‘

Latinský název Clematis 'Romantika'

Popis rostliny

Plamének 'Romantika' je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy se objevují od června do září a mají šest okvětních lístků. Listy jsou tmavě zelené, vejčité a lesklé. Rostlina může dosáhnout výšky až 2 metry a je vhodná pro použití ve skupinách, na plotu nebo jako okrasná rostlina. Plamének 'Romantika' je odolný vůči mrazu a jeho květy jsou velmi atraktivní pro hmyz.

Jak pěstovat Plamének ‚Romantika‘

Plamének ‘Romantika’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Je to nenáročná rostlina, která může být pěstována ve většině klimatických podmínek. Pěstování: 1. Slunečné stanoviště: Plamének ‘Romantika’ potřebuje alespoň částečné slunce, aby mohl krásně kvést. Ideální je umístit rostlinu na místo, kde bude mít alespoň 4 hodiny denně přímého slunečního svitu. 2. Půda: Plamének ‘Romantika’ preferuje lehkou, propustnou a dobře odvodněnou půdu. Přidejte do ní trochu kompostu nebo rašeliny, aby byla půda živná. 3. Zalévání: Plamének ‘Romantika’ potřebuje dostatek vody, zejména během suchých období. Zalévejte rostlinu alespoň jednou týdně, aby byla půda vlhká, ale ne mokrá. 4. Štěpování: Plamének ‘Romantika’ je nutné každoročně štěpit, aby se udržela jeho kompaktní forma. Štěpování se provádí v létě, po skončení kvetení. 5. Hnojení: Plamének ‘Romantika’ potřebuje pravidelné hnojení, aby mohl krásně kvést. Hnojte ho každé dva týdny po dobu kvetení. Používejte univerzální hnojivo pro květiny. 6. Ochrana proti chorobám a škůdcům: Plamének ‘Romantika’ je náchylný k napadení škůdci a chorobami. Pokud se objeví příznaky, okamžitě je odstraňte pomocí postřiku s pesticidy.

Využití Plamének ‚Romantika‘

Plamének 'Romantika' je velmi oblíbená rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to vytrvalá liana, která může růst až do výšky 3 metrů. Kvete od června do září s bílými květy s fialovými skvrnami. Plamének 'Romantika' je ideální pro použití ve skalkách, na plotu nebo ve větších nádobách. Může být také použit jako živý plot, protože jeho výhonky se snadno ohýbají a připevňují na podpěry. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -25 stupňů Celsia.

Botanický popis

Plamének 'Romantika' je vytrvalá, popínavá rostlina s hustými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na vrcholu zašpičatělé, na bázi srdčité, na obou stranách lesklé, tmavě zelené. Květy jsou velké, bílé, s fialovými skvrnami a červenými špičkami. Květy se objevují od června do září. Plodem je hnědá, plochá, luskovitá tobolka. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry.

Původ a rozšíření Plamének ‚Romantika‘

Plamének ‘Romantika’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Holandsku v roce 2003. Je to kříženec mezi Clematis viticella a Clematis florida. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své krásné, velké, sytě fialové květy s bílými skvrnami. Tato odrůda se rychle stala populární a je dnes pěstována po celém světě. Je obzvláště oblíbená v Evropě, Severní Americe a Austrálii. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných i polostinných místech. Je odolná vůči mrazu až do -15 °C. Plamének ‘Romantika’ je často používán jako okrasná rostlina v zahradách a parcích. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení plotů, zídek a teras. Kromě toho se tato odrůda často používá k řezání.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Romantika‘