Vyberte stránku

Plamének ‚Red Star‘

Latinský název Clematis 'Red Star'

Popis rostliny

Plamének Red Star (Clematis 'Red Star') je vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Listy jsou vejčité až eliptické, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou velké, červené a mají 6-8 lístků. Kvete od června do září. Plamének Red Star je odolný vůči mrazu a je vhodný pro použití v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Nejlépe se mu daří ve slunných oblastech s dobře odvodněnou půdou.

Jak pěstovat Plamének ‚Red Star‘

Plamének ‘Red Star’ je krásná, vzpřímená, středně velká odrůda plaménku. Jeho květy jsou červené s jasně žlutým středem a kvetou od června do září. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a je vhodná pro použití ve skalce nebo na plotu. Abyste mohli úspěšně pěstovat plamének ‘Red Star’, je důležité, abyste dodržovali následující pokyny: 1. Vyberte si pro rostlinu vhodné místo. Plamének ‘Red Star’ potřebuje slunné místo, kde bude mít dostatek světla. Můžete ho také pěstovat ve stínu, ale bude mít méně květů. 2. Připravte půdu. Půda by měla být bohatá na živiny, propustná a dobře odvodněná. Pokud je půda příliš hlinitá nebo příliš suchá, můžete ji obohatit kompostem nebo rašelinou. 3. Sázejte rostlinu. Plamének ‘Red Star’ můžete vysadit buď do truhlíku, nebo přímo do země. Pokud ho vysazujete do truhlíku, ujistěte se, že je dostatečně velký, aby se do něj vešla celá rostlina. 4. Zalévejte rostlinu. Plamének ‘Red Star’ potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitý. Zalévejte ho každý den nebo každé dva dny, aby byla půda vlhká, ale ne mokrá. 5. Hnojte rostlinu. Plamének ‘Red Star’ potřebuje pravidelné hnojení, aby byl zdravý a silný. Hnojte ho každé dva týdny po dobu růstu. 6. Štípněte rostlinu. Pro udržení dobrého vzhledu a zajištění bohatého kvetení je důležité, abyste rostlinu pravidelně štípali. Štípněte ji po skončení kvetení, abyste podpořili nový růst.

Využití Plamének ‚Red Star‘

Plamének ‚Red Star‘ (Clematis 'Red Star') je vytrvalá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou červené a mají tvar hvězdy. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a je vhodná pro použití ve skalkách, na záhony nebo na ploty. Květy plaménku ‚Red Star‘ jsou velmi atraktivní a mohou být použity k ozdobení zahrad. Rostlina je také velmi odolná a může růst i ve stínu. Plamének ‚Red Star‘ je také velmi snadno pěstovatelný a může být použit jako živý plot.

Botanický popis

Plamének ‘Red Star’ je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, lesklé, tmavě zelené barvy. Květy jsou velké, červené, se 4-5 lístky a bílými tyčinkami. Kvete od června do září. Plamének ‘Red Star’ může dosáhnout výšky až 3 metry. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a dobře propustnou, vlhkou půdu.

Původ a rozšíření Plamének ‚Red Star‘

Plamének ‘Red Star’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Japonsku v roce 2002. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis viticella a Clematis florida. Je to nízkorostoucí plamének s červenými květy, které se objevují od června do září. Tato odrůda je velmi oblíbená a je široce rozšířena po celém světě. Je pěstována v zahradách, parcích a na veřejných prostranstvích. Je také často používána jako okrasná rostlina v květináčích a truhlících. Je to velmi odolná rostlina, která může růst v různých typů půd a podmínkách.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Red Star‘