Vyberte stránku

Plamének ‚Princess Red‘

Latinský název Clematis 'Princess Red'

Popis rostliny

Plamének ‚Princess Red‘ (Clematis 'Princess Red') je vytrvalá rostlina s krásnými červenými květy. Květy jsou velké až do průměru 8 cm a mají 6-8 lístků. Květy se objevují od června do září. Rostlina má silné, přímé výhonky, které mohou dosáhnout až 3 metrů vysoké. Listy jsou vejčité až eliptické a mají tmavě zelenou barvu. Plamének 'Princess Red' je odolný vůči mrazu až do -25 °C. Nejlépe roste na slunném místě s úrodnou, vlhkou půdou.

Jak pěstovat Plamének ‚Princess Red‘

Plamének ‘Princess Red’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně červenými květy. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném nebo polostinném stanovišti. 1. Při pěstování plaménku ‘Princess Red’ je důležité zajistit, aby byla rostlina umístěna na slunném nebo polostinném stanovišti. 2. Rostlinu je třeba zasadit do širokého a hlubokého květináče s dobrou drenáží. 3. Při zalévání je třeba dbát na to, aby byla půda vždy vlhká, ale nikdy přemokřená. 4. Rostlinu je třeba pravidelně hnojit, aby mohla být zdravá a silná. 5. Plamének ‘Princess Red’ je odolný vůči mrazu, ale je třeba jej chránit před extrémními teplotami. 6. Rostlinu je třeba pravidelně řezat, aby byla zdravá a silná. 7. Pokud je to možné, je vhodné použít podpěru, aby se rostlina mohla správně vyvíjet.

Využití Plamének ‚Princess Red‘

Plamének ‚Princess Red‘ (Clematis 'Princess Red') je vytrvalá rostlina, která se vyznačuje svými jasně červenými květy. Je to oblíbená rostlina pro použití ve vázách, na záhony a do okrasných zahrad. Květy plaménku jsou velmi atraktivní a mohou být použity k ozdobení domu nebo zahrady. Rostlina je také velmi odolná a může růst v různých podmínkách. Plamének může být také použit jako živý plot, protože jeho větve se mohou snadno přizpůsobit různým tvarům. Rostlina je také velmi nenáročná na údržbu a může být pěstována i v oblastech s nízkou úrovní vlhkosti.

Botanický popis

Plamének ‘Princess Red’ je vytrvalá, popínavá rostlina s krásnými, červenými květy. Jeho listy jsou středně zelené a vejčité, s bílými žilkami. Květy se objevují od června do září a jsou velké až 8 cm v průměru. Plamének ‘Princess Red’ může dosáhnout výšky až 3 metry. Může růst na slunném nebo polostinném místě a potřebuje dobře odvodněnou půdu. Je to odolná rostlina, která je odolná vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Princess Red‘

Plamének Princess Red je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Japonsku. Je to kříženec mezi Clematis florida a Clematis viticella. Tato odrůda je oblíbená pro svou nádhernou červenou barvu květů. Rostlina má ráda slunná stanoviště a vyžaduje pravidelnou zálivku. Plamének Princess Red se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nádhernou barvu a snadnou péči. Roste dobře ve většině klimatických podmínek a je odolný vůči mrazu. Jeho květy jsou obzvláště dekorativní, když rostou na plotu nebo na zdi. Rostlina je také oblíbená pro svou schopnost rychle růst a vytvářet hustou zelenou houštinu.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Princess Red‘