Vyberte stránku

Plamének ‚Princess Kate‘

Latinský název Clematis 'Princess Kate'

Popis rostliny

Clematis 'Princess Kate' je velmi dekorativní rostlina s krásnými, sytě fialovými květy. Květy jsou většinou jednoduché, s průměrem až 10 cm, s čtyřmi lístky a bílou střední skvrnou. Listy jsou zelené, vejčité až eliptické, s ostře zubatými okraji. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry. Nejlépe se daří na slunném stanovišti, v dobře odvodněné půdě. Je to vytrvalá rostlina, která vyžaduje pravidelnou údržbu, jako je odstraňování suchých květů a listů.

Jak pěstovat Plamének ‚Princess Kate‘

Plamének ‘Princess Kate’ je krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do každé zahrady. Je to vytrvalá liana s jasně fialovými květy, které se objevují na jaře a trvají až do podzimu. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry, takže je skvělou volbou pro zdobení plotů nebo zdi. Plamének ‘Princess Kate’ má rád slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Při pěstování je důležité dbát na to, aby byla rostlina dostatečně zalévána a živinami bohatá půda. Je také důležité, aby byla rostlina chráněna před silným větrem. Plamének ‘Princess Kate’ můžete pěstovat buď ve skupině, nebo jako solitérní rostlinu. Nejlépe se mu daří, když je zasazen do většího kontejneru nebo do země. Můžete ho také pěstovat na oporu, například na plotu nebo na zdi. Plamének ‘Princess Kate’ potřebuje pravidelnou údržbu, aby byl zdravý a krásný. Je důležité, abyste jej pravidelně zastřihávali, aby se udržel ve správném tvaru. Také je nutné odstraňovat odumřelé květy, aby se rostlina mohla dále rozvíjet.

Využití Plamének ‚Princess Kate‘

Plamének ‚Princess Kate‘ (Clematis 'Princess Kate') je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mohou dosáhnout až 10 cm v průměru. Rostlina je vhodná pro použití v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Může být použita jako solitérní rostlina nebo ve skupinách. Plamének ‚Princess Kate‘ je také vhodný pro řez a aranžování. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření krásných kompozic. Květiny mohou být také sušeny a použity k výrobě květinových dekorací. Plamének ‚Princess Kate‘ je také vhodný pro pěstování v nádobách. Jeho květy mohou být použity k ozdobení teras nebo balkonů. Rostlina je odolná vůči chladu a může růst i v oblastech s nízkými teplotami. Plamének ‚Princess Kate‘ je také vhodný pro pěstování ve volné půdě. Jeho květy mohou být použity k ozdobení zahrad a parků. Rostlina je odolná vůči suchu a může růst i v oblastech s nízkou vlhkostí.

Botanický popis

Plamének ‘Princess Kate’ je vytrvalá rostlina s květy, které se objevují od června do září. Květy jsou velké, měří až 10 cm v průměru a mají tmavě fialovou barvu s bílými skvrnami. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, tmavě zelené a lesklé. Rostlina dosahuje výšky až 3 metry a může růst na slunném nebo polostinném místě. Plamének ‘Princess Kate’ je odolný vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Princess Kate‘

Plamének Princess Kate je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Anglii v roce 2012. Je to kříženec mezi Clematis montana a Clematis viticella. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou barvu a trvanlivost. Rostlina má jasně růžové květy s bílým středem a dorůstá do výšky až 3 metry. Kvete od června do září. Rostlina se pěstuje po celém světě a je obzvláště oblíbená v Evropě, Severní Americe a Austrálii. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve většině typů půd a je odolná vůči mrazu. Je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo na živých plotů.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Princess Kate‘