Vyberte stránku

Plamének ‚Princess Diana‘

Latinský název Clematis 'Princess Diana'

Popis rostliny

Plamének ‚Princess Diana‘ je druh clematisu, který je oblíbený pro svou nádhernou barvu a velké květy. Kvete od června do září a má velké, jasně růžové květy s bílými skvrnami. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Rostlina je vytrvalá a dorůstá do výšky až 3 metry. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a pravidelnou zálivku. Je vhodná na řez a může se použít jako okrasná rostlina nebo jako živý plot.

Jak pěstovat Plamének ‚Princess Diana‘

Plamének ‘Princess Diana’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která má krásné růžové květy. Je to stálezelená rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Roste nejlépe ve slunném až polostinném stanovišti s dobře odvodněnou půdou. Před výsadbou je dobré zajistit, aby byla půda dostatečně hluboká a široká pro kořeny plaménku. Při výsadbě je třeba dbát na to, aby byl kořenový krček umístěn alespoň 10 cm pod úrovní půdy. Plamének ‘Princess Diana’ potřebuje bohatou zálivku, ale nesmí být přelitý. Nejlépe se mu daří, když je pravidelně zaléván a hnojen. Je vhodné použít hnojivo s vysokým obsahem fosforu a draslíku. Je důležité, aby byly včas odstraňovány vybledlé květy, aby se podporovala tvorba nových. Pro zajištění optimálního růstu je třeba pravidelně stříhat staré výhony. Plamének ‘Princess Diana’ je odolný vůči mrazu, ale je vhodné jej chránit před silnými mrazy. V zimě je vhodné mulčovat půdu kolem rostliny, aby se zabránilo odpařování vody a aby se zachovala teplota půdy.

Využití Plamének ‚Princess Diana‘

Plamének ‚Princess Diana‘ (Clematis 'Princess Diana') je velmi oblíbená rostlina, která je vhodná pro použití v zahradách a na terasách. Její květy jsou bílé s růžovými skvrnami a mohou dosáhnout průměru až 10 cm. Rostlina je schopna růst do výšky až 3 metry a její listy jsou tmavě zelené. Plamének ‚Princess Diana‘ je velmi odolný a může růst ve většině podnebí. Plamének ‚Princess Diana‘ je vhodný pro použití v zahradách a na terasách jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení zahradních plotů, zídek nebo teras. Rostlina je také vhodná pro použití v kombinaci s jinými okrasnými rostlinami, jako jsou trvalky, bylinky nebo keře. Plamének ‚Princess Diana‘ může být také použit jako živý plot, protože je schopen růst do vysokých výšek.

Botanický popis

Plamének 'Princess Diana' je vzpřímená, trvalkovitá rostlina s hustými, převislými větvemi. Jeho listy jsou vejčité až eliptické, zelené barvy s bílými skvrnami. Květy jsou velké, bílé až růžové barvy s fialovými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Plamének 'Princess Diana' může dosáhnout výšky až 3 metry. Nejlépe roste ve středně hluboké, vlhké, dobře odvodněné půdě na slunném místě.

Původ a rozšíření Plamének ‚Princess Diana‘

Plamének ‘Princess Diana’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 1992. Je to kříženec mezi Clematis 'Jackmanii' a Clematis 'Ville de Lyon'. Tento druh plaménku je velmi oblíbený pro svou nádhernou barvu a trvanlivost. Květy jsou velké, měří až 10 cm v průměru, a mají sytě růžovou barvu s bílými skvrnami. Plamének ‘Princess Diana’ se dnes pěstuje po celém světě. Jeho popularity se zvýšila po smrti princezny Diany v roce 1997. Rostlina je oblíbená pro svou nádhernou barvu a trvanlivost. Je to také jedna z nejodolnějších odrůd plaménku, což znamená, že je vhodná i pro začátečníky. Plamének ‘Princess Diana’ je nenáročný na péči a může růst ve většině typů půd. Nejlépe se mu daří v polostínu nebo ve stínu. Je odolný vůči chorobám a škůdcům, ale může být náchylný k houbovým infekcím, pokud je příliš mokrý.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Princess Diana‘