Vyberte stránku

Plamének ‚Pointy‘

Latinský název Clematis 'Pointy'

Popis rostliny

Plamének Pointy (Clematis 'Pointy') je vytrvalá rostlina s výškou až 2 metry. Má kompaktní, hustě olistěné stonky a listy jsou vejčité až eliptické. Květy jsou malé, bílé až růžové a mají 4-5 lístků. Kvete od června do září. Plamének Pointy je odolný vůči mrazu a snáší i sucho. Je to nenáročná rostlina, která se hodí do skupinových výsadeb, na okraje zahrad nebo do nádob.

Jak pěstovat Plamének ‚Pointy‘

Plamének ‘Pointy’ je krásná, vzpřímená odrůda plaménku s jasně fialovými květy. Je to nenáročná rostlina, která může být pěstována ve většině zahrad. 1. Vyberte si pro plamének ‘Pointy’ vhodné stanoviště. Plamének potřebuje slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. 2. Připravte půdu. Před vysazením plaménku byste měli půdu dobře prokypřit a přidat hnojivo nebo kompost. 3. Vysaďte plamének. Plamének ‘Pointy’ by měl být vysazen na hloubku asi 30 cm. 4. Zajistěte plamének. Plamének ‘Pointy’ by měl být podepřen, aby se zabránilo jeho převrácení. 5. Hnojte plamének. Plamének ‘Pointy’ by měl být hnojen každé dva týdny po dobu prvních šesti měsíců po výsadbě. 6. Zalévejte plamének. Plamének ‘Pointy’ by měl být zaléván každý den, aby byla zajištěna dostatečná vlhkost. 7. Ořezávejte plamének. Plamének ‘Pointy’ by měl být ořezáván každý rok po odkvětu, aby se podpořila nová růst.

Využití Plamének ‚Pointy‘

Plamének ‚Pointy‘ (Clematis 'Pointy') je vytrvalá rostlina, která se používá k ozdobení zahrad. Jeho květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mohou dosáhnout až 8 cm v průměru. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a je vhodná pro použití ve větších zahradách. Plamének ‚Pointy‘ je oblíbenou volbou pro vytvoření živého plotu nebo jako okrasnou rostlinu na zdi. Může být také použit k ozdobení pergol nebo trellisů. Květiny jsou obzvláště atraktivní, když jsou umístěny ve skupinách, aby vytvořily účinek deštníku. Rostlina je odolná vůči mrazu a snáší sucho, ale potřebuje dostatek slunce, aby mohla kvést.

Botanický popis

Plamének ‘Pointy’ je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkým okrajem a nažloutlými žilkami. Květy jsou bílé, s malými, kulatými tyčinkami. Květy se objevují od června do září. Plody jsou malé, černé bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje slunné stanoviště a mírně vlhkou půdu.

Původ a rozšíření Plamének ‚Pointy‘

Plamének Pointy je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Anglii v roce 2001. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis viticella a Clematis flammula. Je to nízkorostoucí odrůda, která dorůstá do výšky 1,2–1,8 m. Květy jsou malé, bílé s fialovými skvrnami a mají tvar hvězdy. Plamének Pointy je velmi oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám. Tato odrůda je velmi populární v zahradách po celém světě. Její obliba se šíří zejména ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii a Novém Zélandu. Je to oblíbená volba pro přidání barevnosti do zahradních prostorů. Rostlina je snadno dostupná v mnoha zahradnických centrech a lze ji také objednat online.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Pointy‘