Vyberte stránku

Plamének ‚Piilu‘

Latinský název Clematis 'Piilu'

Popis rostliny

Plamének Piilu je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny bílými, lesklými listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a je obzvláště dekorativní, když je použita k oplocení nebo jako okrasná stěna. Plamének Piilu je odolný vůči mrazu až do -20°C a jeho květy jsou velmi atraktivní pro hmyz.

Jak pěstovat Plamének ‚Piilu‘

Plamének ‘Piilu’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Je to stálezelená rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Je to ideální volba pro zdobení plotů, záhonů nebo teras. Pěstování: 1. Vyberte si pro plamének ‘Piilu’ vhodné místo. Mělo by být slunné až polostinné, s dobře odvodněnou půdou. 2. Při výsadbě zvolte hlubokou jamku, do které vložíte kořeny rostliny. Poté jej zasypte zeminou a dobře ji udusáte. 3. Plamének ‘Piilu’ potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitý. Zalévejte ho alespoň jednou týdně, aby byla půda vlhká. 4. Každoročně na jaře doporučujeme provádět řez plaménku. Odstraňte staré větve až ke kořeni, abyste podpořili růst nových. 5. Pokud chcete, aby plamének ‘Piilu’ kvetl bohatě, doporučujeme mu pravidelně hnojit. Použijte kvalitní hnojivo pro okrasné rostliny. 6. Chraňte plamének ‘Piilu’ před chladem a mrazem. Pokud je teplota pod nulou, může dojít k poškození rostliny.

Využití Plamének ‚Piilu‘

Plamének ‚Piilu‘ (Clematis 'Piilu') je vytrvalá rostlina s krásnými fialovými květy. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se často používá k ozdobení zahrad a teras. Může být použit k vytvoření živého plotu, který může být zdobeným prvkem v zahradě. Může být také použit k vytvoření kaskádovitého efektu na stěnách nebo plotu. Plamének ‚Piilu‘ je také vhodný pro použití v květináčích a truhlících. Jeho květy jsou velmi atraktivní a mohou být použity k ozdobení terasy nebo balkonu.

Botanický popis

Plamének 'Piilu' je stálezelená rostlina s vytrvalými lodyhami, které se mohou vyšplhat až do výšky 3 metrů. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou velké, bílé a mají 6 lístků. Květy se objevují od června do září. Plodem je malá černá bobule. Rostlina preferuje slunné až polostinné stanoviště s úrodnou, vlhkou půdou. Je to mrazuvzdorná rostlina, která je schopná tolerovat teploty až do -20°C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Piilu‘

Plamének ‘Piilu’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku v roce 2002. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis viticella a Clematis florida. Je to středně velká rostlina, která může dosahovat výšky až 3 metry. Květy jsou bílé s modrými skvrnami a mají průměr asi 8 cm. Tato odrůda se rychle rozšířila po celé Evropě a je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je vhodná pro pěstování ve většině evropských zemí, včetně Velké Británie, Německa, Francie, Španělska a Itálie. Rostlina je také oblíbená v Severní Americe, Austrálii a Novém Zélandu.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Piilu‘