Vyberte stránku

Plamének ‚Paul Farges‘

Latinský název Clematis 'Paul Farges'

Popis rostliny

Plamének Paul Farges je krásná, vytrvalá rostlina s velkými, jasně fialovými květy. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny bílými, lesklými listy. Rostlina má silné, přímé výhonky, které dosahují délky až 3 metry. Plamének Paul Farges je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Nejlépe se mu daří na slunném stanovišti s dobře odvodněnou půdou. Je to ideální rostlina pro zdobení zahradních plotů, zábradlí nebo pergol.

Jak pěstovat Plamének ‚Paul Farges‘

Plamének ‘Paul Farges’ je velmi dekorativní odrůda plaménku, která se vyznačuje svými velkými, sytě fialovými květy. Je to vytrvalá rostlina, která může dosahovat výšky až 3 metry. Pěstování plaménku ‘Paul Farges’ je snadné a je vhodný pro většinu typů půd. Nejlépe se mu daří na slunném stanovišti s dobře odvodněnou půdou. Můžete ho pěstovat ve skupině nebo jako solitéru. Plamének ‘Paul Farges’ je nenáročný na zalévání, ale je důležité, aby byla půda vlhká. Zalévejte ho alespoň jednou týdně, zejména během suchých období. Hnojení je také důležité pro udržení zdravého růstu. Aplikujte hnojivo pro plaménky jednou za měsíc po dobu prvních dvou let. Poté stačí hnojit jednou za rok. Plamének ‘Paul Farges’ je odolný vůči chorobám a škůdcům. Pravidelně jej prohlížejte a odstraňujte případné poškození. Plamének ‘Paul Farges’ můžete řezat, abyste udrželi jeho tvar. Prořezávání by mělo být provedeno po odkvětu, abyste podpořili nový růst.

Využití Plamének ‚Paul Farges‘

Plamének ‚Paul Farges‘ je oblíbená rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to vytrvalá liana s velkými, sytě fialovými květy, které kvetou od června do září. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a je ideální pro použití na ploty, opěrné stěny nebo jako solitérní rostlina. Může být také použita k oživení zahradních zídek a teras. Plamének ‚Paul Farges‘ je také vhodný pro použití v kontejneru, kde může být umístěn na slunném místě. Kromě toho je tato rostlina velmi odolná vůči chorobám a škůdcům.

Botanický popis

Plamének „Paul Farges“ je vytrvalá rostlina s lodyhami, které mohou dosahovat až do výšky 3 metrů. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou velké, bílé a mají 6-8 lístků. Květy se objevují od června do září. Plodem je hnědá tobolka. Rostlina preferuje slunné stanoviště s úrodnou, vlhkou půdou. Je to odolná rostlina, která je odolná vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Paul Farges‘

Plamének Paul Farges je hybridní odrůda plaménku, která byla pojmenována po francouzském botanikovi Paule Fargesovi. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1895 v Paříži a je to jedna z nejstarších odrůd plaménku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou květenství, které se skládá z velkých, sytě fialových květů s bílými skvrnami. Rostlina může dorůst až do výšky 3 metrů a její květy se objevují od června do září. Plamének Paul Farges je poměrně snadno pěstovatelný a jeho rozšíření je velmi široké. Jeho oblíbenost je způsobena jeho nádhernými květy a schopností růst v různých podmínkách. Rostlina je oblíbená po celé Evropě, ale také v Severní Americe a Japonsku.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Paul Farges‘