Vyberte stránku

Plamének ‚New Dawn‘

Latinský název Clematis montana var. rubens 'New Dawn'

Popis rostliny

Plamének ‚New Dawn‘ je vytrvalá rostlina s krásnými růžovými květy. Je to druh Clematis montana var. rubens, který pochází z Číny. Kvete od dubna do června a má velké, jasně růžové květy. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a má ráda slunná stanoviště. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje pravidelnou zálivku a hnojení. Je to skvělá volba pro živé ploty a trelazy.

Jak pěstovat Plamének ‚New Dawn‘

Plamének „New Dawn“ je velmi oblíbenou odrůdou plaménku. Je to trvalka, která má ráda slunné stanoviště a vyžaduje pravidelnou zálivku. Je to nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje a může být vysazena do skupin nebo jako solitéra. Plamének „New Dawn“ má rád půdu s dobrou drenáží a bohatou na živiny. Nejlépe se mu daří ve světlém stínu nebo polostínu. Může být vysazen do skupin nebo jako solitéra. Plamének „New Dawn“ má rád pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitý. Jeho kořeny by měly být vždy vlhké, ale nikdy mokré. Při pěstování je třeba dbát na to, aby byla půda vždy vlhká, ale nikdy mokrá. Plamének „New Dawn“ může být pravidelně hnojen. Nejlépe se mu daří s hnojivem s nízkým obsahem dusíku. Je také důležité, aby byla půda bohatá na živiny. Plamének „New Dawn“ může být pravidelně prořezáván. Prořezávání by mělo být prováděno po skončení kvetení, aby se podpořila nová růstová vlna. Plamének „New Dawn“ je odolný vůči mrazu až do -15°C. Je však důležité, aby byl chráněn před silným větrem. Plamének „New Dawn“ je nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje. Je to vynikající volba pro každého, kdo hledá krásnou a nenáročnou trvalku.

Využití Plamének ‚New Dawn‘

Plamének 'New Dawn' je oblíbená rostlina, která se často používá v zahradní architektuře. Je to vytrvalá liána s jasně růžovými květy, které kvetou od dubna do června. Rostlina je vhodná pro většinu typů půd a může růst až do výšky 8 metrů. Plamének 'New Dawn' se často používá k ozdobení plotů, zídek a pergol. Může být také použit k vytvoření živého plotu nebo k vytvoření zelené stěny. Je to také skvělá volba pro přidání barevnosti do vaší zahrady. Plamének 'New Dawn' je také skvělou volbou pro pěstování ve skupinách. Jeho růžové květy vytvářejí krásnou kulisu pro jiné rostliny. Může být také použit k vytvoření květinového záhonu nebo k vytvoření květinového okrasného prvku. Plamének 'New Dawn' je také skvělou volbou pro pěstování v nádobách. Jeho růžové květy dodají vaší terase nebo balkonu krásnou barvu. Může být také použit k vytvoření květinového okrasného prvku nebo k vytvoření květinového záhonu.

Botanický popis

Plamének ‘New Dawn’ je vytrvalá liana, která může dosahovat až 8 metrů vysoká. Má silné, přímé výhony s tmavě zelenými listy. Květy jsou velké, bílé až růžové, s červenými skvrnami na okraji. Kvete od dubna do června. Plamének ‘New Dawn’ je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu. Je vhodný pro živé ploty, terasy a balkony.

Původ a rozšíření Plamének ‚New Dawn‘

Plamének „New Dawn“ je odrůda plaménku horského (Clematis montana var. rubens), která byla vyšlechtěna v Anglii v roce 1930. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a nádherné květy. Plamének „New Dawn“ se šíří po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnost a nádherné květy. Roste dobře ve většině podnebí, ale nejlépe se mu daří v teplých oblastech s mírným podnebím. Je to vytrvalá rostlina, která může dosahovat výšky až 6 metrů. Kvete od června do září a jeho květy jsou bílé s růžovými skvrnami. Plamének „New Dawn“ je oblíbenou okrasnou rostlinou pro svou nenáročnost a nádherné květy. Je to oblíbená volba pro vytvoření záhonů, plotů, teras a balkonů. Je také oblíbenou volbou pro použití v aranžmá a kompozicích.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚New Dawn‘