Vyberte stránku

Plamének ‚My Darling‘

Latinský název Clematis 'My Darling'

Popis rostliny

Plamének „My Darling“ je druh plaménku, který patří do čeledi Ranunculaceae. Je to stálezelená rostlina s mohutnými, větvenými lodyhami, které dosahují délky až 3 metrů. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou velké, bílé až růžové, s modrými skvrnami na okraji. Kvete od června do září. Plamének „My Darling“ je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Je to nenáročná rostlina, která se nejlépe daří v polostínu a na slunných místech. Potřebuje vlhkou, hlinitou půdu s dobrou drenáží.

Jak pěstovat Plamének ‚My Darling‘

Plamének ‘My Darling’ je krásná, vytrvalá rostlina s jasně fialovými květy. Je to oblíbená volba pro přidání barevnosti do zahrad. Tento druh plaménku je snadno pěstovatelný a může růst až do výšky 3 metrů. Nejdůležitějším faktorem pro úspěšné pěstování plaménku ‘My Darling’ je slunné stanoviště. Rostlina potřebuje alespoň 6 hodin denního slunečního svitu, aby se mohla správně rozvíjet. Místo by mělo být chráněno před silným větrem a mělo by být dostatečně vlhké. Plamének ‘My Darling’ může být pěstován ve většině typů půd, ale nejlépe se mu daří na živné, propustné půdě s pH mezi 5,5 až 7,5. Půda by měla být dobře odvodněná, aby se zabránilo přemokření. Plamének ‘My Darling’ je nenáročný na zálivku, ale je třeba ho pravidelně zalévat, zejména během suchých období. Rostlina by měla být zalévána alespoň jednou týdně, aby se zabránilo vysychání půdy. Plamének ‘My Darling’ je třeba řezat každý rok, aby se udržel jeho tvar a podporoval kvetení. Řez by měl být proveden na jaře, po skončení kvetení. Plamének ‘My Darling’ může být také ošetřován hnojivem. Hnojivo by mělo být aplikováno na jaře, aby se podpořil růst a kvetení.

Využití Plamének ‚My Darling‘

Plamének ‚My Darling‘ (Clematis 'My Darling') je vytrvalá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina. Je to nádherná rostlina s velkými, sytě fialovými květy. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a její květy se objevují od června do září. Plamének ‚My Darling‘ je ideální pro použití v živých plotů, na záhony nebo na okraji zahradních cest. Může být také použit jako popínavá rostlina na pergoly, ploty nebo zdi. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia.

Botanický popis

Plamének 'My Darling' je vytrvalá rostlina s krásnými, jemně vonícími květy. Květy jsou bílé s jemným růžovým nádechem a mají 4-6 lístků. Květy se objevují na dlouhých stopkách od června do září. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a šířky 1,5 metru. Plamének 'My Darling' je odolný vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia. Je to vynikající volba pro použití ve skalkách, na okrajích nebo v kontejneru.

Původ a rozšíření Plamének ‚My Darling‘

Plamének „My Darling“ (Clematis 'My Darling') je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 2003 v Holandsku. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis montana var. rubens a Clematis viticella. Je to velmi oblíbená odrůda, která se vyskytuje v mnoha zahradách po celém světě. Tato odrůda plaménku je velmi odolná a může růst v širokém rozmezí klimatických podmínek. Je to nenáročná rostlina, která může růst v mnoha druzích půd. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Květy jsou bílé s jemnými růžovými skvrnami a objevují se od června do září. Plamének „My Darling“ je oblíbenou rostlinou pro zahradníky po celém světě. Je to oblíbená volba pro živé ploty, trelazy a pergoly. Rostlina je také často používána pro dekoraci balkonů a teras.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚My Darling‘