Vyberte stránku

Plamének ‚Multi Blue‘

Latinský název Clematis 'Multi Blue'

Popis rostliny

Plamének Multi Blue je druh plaménku, který patří do čeledi Ranunculaceae. Je to vytrvalá rostlina s hustými, převislými větvemi a dlouhými listy. Květy jsou modré až fialové a mají 4-5 lístků. Květy se objevují od června do září. Rostlina může dosahovat výšky až 2 metry. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a bohatou, vlhkou půdu.

Jak pěstovat Plamének ‚Multi Blue‘

Plamének ‚Multi Blue‘ je velmi dekorativní odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně modrými květy. Je to stálezelená rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Kvete od června do září a jeho květy mají průměr až 10 cm. Pěstování plaménku ‚Multi Blue‘ je velmi snadné a je vhodný pro většinu typů půd. Nejlépe se mu daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Při pěstování je důležité, aby byla rostlina dostatečně zalévána a hnojena. Pro optimální růst je třeba pravidelně řezat plamének. Řezání by mělo být prováděno po skončení kvetení, aby se podpořil nový růst. Pokud je rostlina příliš hustá, může být řezání prováděno i během kvetení. Plamének ‚Multi Blue‘ je odolný vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia. Může být pěstován ve většině oblastí, ale v chladnějších oblastech je lepší jej přikrýt na zimu.

Využití Plamének ‚Multi Blue‘

Plamének ‚Multi Blue‘ (Clematis 'Multi Blue') je krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Její květy jsou modré až fialové a mohou být použity jako dekorace na plotu nebo na zdi. Rostlina může být také použita k ozdobení terasy nebo balkonu. Plamének ‚Multi Blue‘ může být také použit k vytvoření živého plotu nebo stěny. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit zelenou stěnu, která bude vypadat krásně po celý rok. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což ji činí ideální volbou pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu.

Botanický popis

Plamének 'Multi Blue' je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, lesklé, tmavě zelené barvy. Květy jsou modrofialové až fialové, s bílými skvrnami na okraji. Každý květ má 4-5 lístků. Květy se objevují od června do září. Plodem je suchý, černý, plochý, luskovitý oříšek. Rostlina je nenáročná na péči a může růst až do výšky 3 metrů.

Původ a rozšíření Plamének ‚Multi Blue‘

Plamének „Multi Blue“ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Japonsku. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis montana a Clematis viticella. Je to středně velká rostlina s modrofialovými květy, které se objevují od června do září. Květy jsou 3-4 palce široké a mají 4-5 lístků. Listy jsou zelené a vejčité. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je to vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 8 stop. Může být pěstována ve většině typů půd a ve většině klimatických podmínek. Je odolná vůči mrazu až do -15 stupňů Celsia. Plamének „Multi Blue“ je oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost. Jeho krásné květy jsou oblíbené mezi milovníky květin. Jeho rozšíření se týká celého světa. Jeho obliba je největší v Evropě, Severní Americe a Austrálii.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Multi Blue‘