Vyberte stránku

Plamének ‚Mazowsze‘

Latinský název Clematis 'Mazowsze'

Popis rostliny

Plamének ‚Mazowsze‘ (Clematis 'Mazowsze') je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Kvete od června do září a má ráda slunná stanoviště. Je to nenáročná rostlina, která může růst až do výšky 3 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické a lesklé. Plamének ‚Mazowsze‘ je odolný vůči mrazu až do -25°C.

Jak pěstovat Plamének ‚Mazowsze‘

Plamének ‘Mazowsze’ je velmi dekorativní odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Je to stálezelená rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Je to ideální volba pro zdobení plotů, záhonů nebo teras. Pěstování: 1. Slunečné místo: Plamének ‘Mazowsze’ potřebuje slunné místo s alespoň částečným odstínem. 2. Půda: Rostlina preferuje bohatou, dobře odvodněnou půdu s pH 5,5 až 7,5. 3. Zalévání: Plamének ‘Mazowsze’ by měl být zaléván pravidelně, aby se zabránilo vysychání půdy. 4. Hnojení: Plamének ‘Mazowsze’ by měl být hnojen každé dva týdny po dobu růstu. 5. Škůdci a choroby: Plamének ‘Mazowsze’ je obecně odolný vůči škůdcům a chorobám. 6. Štěpování: Plamének ‘Mazowsze’ by měl být štěpován každé dva roky, aby se podporoval jeho růst.

Využití Plamének ‚Mazowsze‘

Plamének ‚Mazowsze‘ (Clematis 'Mazowsze') je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Její květy jsou velké, bílé a voní po medu. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a její květy se objevují od června do září. Plamének ‚Mazowsze‘ se často používá k ozdobení zahrad, balkonů nebo teras. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit krásnou a barevnou zahradu. Květy plaménku dodají zahradě živost a barvu. Plamének ‚Mazowsze‘ se také často používá k výzdobě vnitřních prostor. Jeho květy jsou ideální pro vytváření krásných aranžmá. Můžete jej také použít k vytváření květinových girland nebo květinových věnců. Plamének ‚Mazowsze‘ je také skvělou volbou pro ty, kteří hledají rostlinu, která je odolná vůči chorobám a škůdcům. Je to také nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo péče.

Botanický popis

Plamének ‘Mazowsze’ je vytrvalá, popínavá rostlina s hustými, převislými větvemi. Jeho listy jsou eliptické, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou ve skupinách po 3-6 kusech, mají šest průsvitných lístků a jsou bílé s fialovým středem. Plodem je černá, lesklá bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 4 metry.

Původ a rozšíření Plamének ‚Mazowsze‘

Plamének „Mazowsze“ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Polsku. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 2000 a nese jméno po polském regionu Mazowsze. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou barvu květů. Květy jsou sytě růžové s bílými skvrnami na okraji. Květy se objevují od června do září a jsou velmi atraktivní. Plamének „Mazowsze“ je velmi odolný a snadno se pěstuje. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Může být pěstován ve většině typů půd a je odolný vůči mrazu. Tato odrůda se šíří po celé Evropě a je velmi populární mezi pěstiteli květin. Je také oblíbená pro svou schopnost přizpůsobit se různým podmínkám. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají nádhernou a odolnou rostlinu.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Mazowsze‘