Vyberte stránku

Plamének ‚Maria Sklodowska-Curie‘

Latinský název Clematis 'Maria Sklodowska-Curie'

Popis rostliny

Plamének Maria Sklodowska-Curie je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy mají 6 až 8 lístků a jsou obklopeny bílými okvětními lístky. Rostlina má dlouhé, lesklé listy a rychle se šíří. Plamének Maria Sklodowska-Curie je odolný vůči chorobám a je vhodný pro pěstování ve stínu i slunci. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírnou zálivku. Je to vynikající volba pro zdobení plotů, záhonů a teras.

Jak pěstovat Plamének ‚Maria Sklodowska-Curie‘

Plamének „Maria Sklodowska-Curie“ je velmi dekorativní rostlina, která vyžaduje pravidelnou péči. Je to stálezelená liana, která může dosáhnout až 3 metrů vysoká. Kvete od června do září s bílými květy s fialovým okrajem. Abyste mohli plamének „Maria Sklodowska-Curie“ pěstovat, budete potřebovat slunné nebo polostinné stanoviště s úrodnou, propustnou půdou. Před výsadbou byste měli připravit půdu tím, že do ní přidáte hnojivo a písek pro lepší drenáž. Plamének by měl být vysazen do hloubky asi 30 cm a měl by být chráněn před silným větrem. Plamének „Maria Sklodowska-Curie“ by měl být zaléván každý týden, aby byla zajištěna dostatečná vlhkost. V období sucha by mělo být zalévání častější. Rostlina by měla být také pravidelně hnojena, aby byla zajištěna optimální růst. Plamének „Maria Sklodowska-Curie“ by měl být také pravidelně řezán, aby se udržel jeho tvar. Mělo by se řezat po skončení kvetení, aby se podpořil nový růst. Plamének „Maria Sklodowska-Curie“ je odolný vůči mrazu až do -15 °C. Je však důležité, aby byl chráněn před silným větrem a mrazem.

Využití Plamének ‚Maria Sklodowska-Curie‘

Plamének „Maria Sklodowska-Curie“ je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to velmi oblíbená rostlina pro její krásné květy a listy. Je to také velmi odolná rostlina, která může růst na místech s nízkou vlhkostí. Může být pěstován v truhlících, na plotu nebo ve skupinách. Květy plaménku jsou bílé, žluté nebo růžové a mohou být až 10 cm velké. Listy jsou zelené a mají tvar srdce. Plamének „Maria Sklodowska-Curie“ je vhodný pro pěstování v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Rostlina je také vhodná pro výsadbu v parcích a veřejných prostranstvích.

Botanický popis

Plamének „Maria Sklodowska-Curie“ je vytrvalá rostlina s dřevnatými větvemi. Dorůstá výšky až 3 metry. Listy jsou vejčité, zelené barvy s bílými skvrnami. Květy jsou velké, bílé, se šesti lístky a červenými špičkami. Květy kvetou od června do září. Plody jsou malé, černé, ve tvaru hvězdy. Rostlina má ráda slunná stanoviště s úrodnou, vlhkou půdou. Je odolná vůči mrazu až do -15 °C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Maria Sklodowska-Curie‘

Plamének „Maria Sklodowska-Curie“ (Clematis 'Maria Sklodowska-Curie') je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Polsku v roce 1999. Tato odrůda je pojmenována po slavné polské vědkyni Marii Skłodowské-Curie. Tato odrůda plaménku je velmi oblíbená pro svou nádhernou barvu květů a odolnost vůči chorobám. Květy mají sytě růžovou barvu s bílými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Plamének „Maria Sklodowska-Curie“ je velmi populární v Evropě, zejména v Polsku. Rostlina je také oblíbená v Severní Americe a Austrálii. Je to oblíbená rostlina pro použití v zahradách, protože je snadno pěstovatelná a má nádherné květy.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Maria Sklodowska-Curie‘