Vyberte stránku

Plamének ‚Madame Julia Correvon‘

Latinský název Clematis 'Madame Julia Correvon'

Popis rostliny

Plamének ‚Madame Julia Correvon‘ je vytrvalá rostlina, která může dosahovat výšky až 3 metry. Její listy jsou vejčité až eliptické a mají tmavě zelenou barvu. Květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mají velikost asi 8 cm. Kvete od června do září. Plamének je nenáročný na péči a vyžaduje jen mírnou zálivku. Je to ideální rostlina pro vytváření záhonů, živých plotů nebo pro lezení po stěnách.

Jak pěstovat Plamének ‚Madame Julia Correvon‘

Plamének „Madame Julia Correvon“ je velmi oblíbená květina, která se často používá k ozdobení zahrad. Tento druh plaménku je vytrvalý a může růst až do výšky 3 metrů. Jeho květy jsou bílé s fialovým okrajem a kvetou od června do září. Pěstování plaménku „Madame Julia Correvon“ je snadné a je vhodný pro většinu typů půdy. Je však důležité, aby byla půda dostatečně propustná a vlhká. Rostlina potřebuje slunné stanoviště, ale může tolerovat i částečný stín. Když se rostlina začne rozrůstat, je třeba ji podpírat. Nejlepší je použít k tomu dřevěnou tyč nebo plot. Je také důležité, aby byla rostlina pravidelně zalévána a hnojena. Plamének „Madame Julia Correvon“ může být řezán zpět na jaře, aby se podpořil jeho růst. Je také důležité, aby byly odstraněny všechny poškozené nebo suché větve. To pomůže udržet rostlinu zdravou a silnou.

Využití Plamének ‚Madame Julia Correvon‘

Plamének ‚Madame Julia Correvon‘ je krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do mnoha různých typů zahrad. Je to vytrvalá liana, která může dosáhnout až 3 metrů vysoká a má velké, jasně fialové květy. Rostlina je vhodná pro použití ve skupinách, na ploty, na opěrné zdi nebo na stromech. Plamének ‚Madame Julia Correvon‘ je odolný vůči mrazu až do -20°C, takže je vhodný pro použití v oblastech s chladným podnebím. Může být také použit v oblastech s teplým podnebím, ale musí být chráněn před přímým slunečním svitem. Plamének ‚Madame Julia Correvon‘ je nenáročný na péči a snadno se udržuje. Jeho květy potřebují pravidelnou zálivku a hnojení, aby byly zdravé a silné. Kromě toho je nutné odstraňovat uschlé květy, aby se zabránilo přemnožení.

Botanický popis

Plamének ‘Madame Julia Correvon’ je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, s hladkým okrajem a na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou velké, až 8 cm v průměru, a mají šest lístků. Barva květů je sytě růžová s bílými skvrnami. Plodem je suchý, černý, luskovitý tobolka. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry.

Původ a rozšíření Plamének ‚Madame Julia Correvon‘

Plamének „Madame Julia Correvon“ je hybridní odrůda plaménku, která byla pojmenována po francouzské botaničce Julii Correvon. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1909 ve Francii a je považována za jednu z nejkrásnějších odrůd plaménku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou barvu květů a její odolnost vůči chorobám. Květy mají tmavě fialovou barvu s bílými skvrnami a jsou velmi výrazné. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry a je velmi odolná vůči chladu. Plamének „Madame Julia Correvon“ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nádhernou barvu květů a schopnost rychle se rozrůstat. Je vhodný pro pěstování v zahradách, na balkonech a terasách. Může být také použit jako okrasná rostlina v parku nebo na veřejných prostranstvích.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Madame Julia Correvon‘