Vyberte stránku

Plamének ‚Little Mermaid‘

Latinský název Clematis 'Little Mermaid'

Popis rostliny

Plamének ‚Little Mermaid‘ (Clematis 'Little Mermaid') je krásná, vytrvalá rostlina, která se skvěle hodí do zahradních kompozic. Její květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mají průměr asi 5 cm. Květy se objevují od června do září. Listy jsou středně velké, oválné a tmavě zelené. Rostlina může dosáhnout výšky až 2 metry a šířky 1,5 metru. Plamének Little Mermaid je nenáročný na péči a je odolný vůči chorobám. Je to ideální volba pro vytváření zahradních kompozic a je vhodný pro použití ve skupinách nebo jako solitérní rostlina.

Jak pěstovat Plamének ‚Little Mermaid‘

Plamének ‘Little Mermaid’ je krásná, nenáročná rostlina, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Je to skvělá volba pro každou zahradu, protože je snadno pěstovatelná a může růst na místech s omezeným slunečním svitem. Plamének ‘Little Mermaid’ je nejlepší pěstovat ve středně velkém kontejneru nebo ve volné půdě. Měl by být umístěn na slunném místě s dobrou drenáží. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Plamének ‘Little Mermaid’ by měl být zaléván pravidelně, aby se udržela vlhkost. Rostlina by měla být hnojena každé 2-3 týdny během období růstu. Pro optimální růst by měla být rostlina pravidelně okopávána a odstraňovány staré květy. Plamének ‘Little Mermaid’ je odolný vůči mrazu až do -15°C. Pokud je rostlina vystavena mrazu, může být poškozena. Proto je důležité, aby byla chráněna před silnými mrazy. Plamének ‘Little Mermaid’ je skvělou volbou pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu s krásnými květy. Je to skvělá volba pro každou zahradu a může být pěstována na místech s omezeným slunečním svitem.

Využití Plamének ‚Little Mermaid‘

Plamének ‚Little Mermaid‘ (Clematis 'Little Mermaid') je vytrvalá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina. Její květy jsou malé, modré až fialové barvy a kvetou od června do září. Rostlina může růst až do výšky 2 metrů a je vhodná pro použití ve většině zahrad. Může být použita jako solitérní rostlina nebo jako součást skupiny rostlin. Je vhodná pro použití v nádobách, na záhony nebo na živé ploty. Plamének Little Mermaid je odolný vůči mrazu a je vhodný pro použití v oblastech s teplotami až do -20 stupňů Celsia.

Botanický popis

Plamének ‘Little Mermaid’ je vytrvalá rostlina s krásnými, sytě modrými květy. Květy mají šest lístků a jsou uspořádány do kulovitých hroznů. Rostlina má silné, přímé stonky, které se mohou dostat až do výšky 3 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické, s tmavě zelenou barvou a lesklým povrchem. Plamének ‘Little Mermaid’ je obzvláště odolný vůči chorobám a je vhodný pro pěstování ve většině typů půd. Nejlépe se daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou.

Původ a rozšíření Plamének ‚Little Mermaid‘

Plamének Little Mermaid je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 2008 v Holandsku. Je to kříženec mezi Clematis 'Ville de Lyon' a Clematis 'Jackmanii'. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nízkou výšku a nádherné květy. Plamének Little Mermaid se rychle rozšířil po celém světě a je dostupný v mnoha zahradnických centrech a obchodech s květinami. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří chtějí přidat něco zvláštního do svých zahrad. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C a může být pěstována ve většině částí světa.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Little Mermaid‘