Vyberte stránku

Plamének ‚Krakowiak‘

Latinský název Clematis 'Krakowiak'

Popis rostliny

Plamének Krakowiak je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými květy. Jeho květy jsou bílé s modrými skvrnami a mají čtyři okvětní lístky. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Listy jsou zelené, vejčité a lesklé. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a je vhodná pro použití jako živý plot nebo jako okrasná rostlina. Plamének Krakowiak je odolný vůči mrazu až do -25°C.

Jak pěstovat Plamének ‚Krakowiak‘

Plamének ‘Krakowiak’ je velmi oblíbená rostlina, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Je to velmi nenáročná rostlina, která může být pěstována ve většině zahrad. Nejdůležitějším faktorem pro úspěšné pěstování plaménku ‘Krakowiak’ je slunné stanoviště. Rostlina potřebuje alespoň 6 hodin denně přímého slunečního svitu. Můžete ji také pěstovat ve stínu, ale bude mít méně květů. Dalším důležitým faktorem je půda. Plamének ‘Krakowiak’ preferuje lehkou, propustnou půdu s dobrou drenáží. Půda by měla být bohatá na živiny a měla by být udržována vlhká. Plamének ‘Krakowiak’ by měl být pravidelně zaléván. Nejlépe je ho zalévat ráno, aby se půda mohla uschnout během dne. Rostlina by měla být také pravidelně hnojena. Plamének ‘Krakowiak’ by měl být pravidelně okopáván, aby se odstranily plevele a uvolnila půda. Rostlina by měla být také pravidelně řezána, aby se podporovala její růst. Pokud budete dodržovat tyto zásady, měli byste mít úspěch s pěstováním plaménku ‘Krakowiak’. Je to nenáročná rostlina, která vám bude dělat radost po celý rok.

Využití Plamének ‚Krakowiak‘

Plamének Krakowiak je vytrvalá rostlina, která se používá k ozdobení zahrad a teras. Jeho květy jsou velké, bílé s fialovými skvrnami a kvetou od června do září. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a je ideální pro použití ve vinici, na plotu nebo na zdi. Může být také použit jako živý živý plot nebo jako solitérní rostlina. Plamének Krakowiak je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům, což z něj činí skvělou volbu pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu.

Botanický popis

Plamének ‘Krakowiak’ je vytrvalá rostlina s výškou až 3 metry. Má silné, přímé lodyhy, které se mohou zakřivit, když jsou podepřeny. Listy jsou vejčité až eliptické, s červenými žilami a lesklým, tmavě zeleným povrchem. Květy jsou velké, bílé až růžové, s červenými skvrnami na okraji. Kvete od června do září. Plodem je suchý, černý oříšek. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Krakowiak‘

Plamének „Krakowiak“ je hybridní odrůda plaménku, která pochází z Polska. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1997 a od té doby se stala oblíbenou mezi pěstiteli květin. Je to velmi dekorativní rostlina s jasně červenými květy, které se objevují na jaře a trvají až do podzimu. Tato odrůda plaménku je velmi odolná a snadno se pěstuje. Může růst ve většině typů půd a ve většině klimatických podmínek. Je to nenáročná rostlina, která může růst i na slunci nebo ve stínu. Plamének „Krakowiak“ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou dekorativnost a schopnost růst v různých podmínkách. Roste v zahradách, na balkonech a terasách a je často viděn v parcích a veřejných prostranstvích.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Krakowiak‘