Vyberte stránku

Plamének ‚Kardynal Wyszynski‘

Latinský název Clematis 'Kardynal Wyszynski'

Popis rostliny

Clematis 'Kardynal Wyszynski' je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, červenými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou obklopeny bílými okvětními lístky. Rostlina má silné, husté, převislé výhony, které se mohou dostat až do délky 3 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické a mají zelenou barvu. Kvete od června do září. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném nebo polostinném místě. Je to odolná rostlina, která může snášet i mrazy až do -20°C.

Jak pěstovat Plamének ‚Kardynal Wyszynski‘

Plamének ‘Kardynal Wyszynski’ je velmi dekorativní odrůda plaménku, která se vyznačuje velkými, jasně červenými květy. Je to středně rychle rostoucí rostlina, která může dorůst až do výšky 3-4 metrů. Pěstování plaménku ‘Kardynal Wyszynski’ je snadné a je vhodný pro většinu typů půd. Nejlepší je použít půdu s vyšším obsahem živin a pH mezi 5,5 až 6,5. Rostlina by měla být umístěna na slunném místě, ale může tolerovat i částečný stín. Plamének ‘Kardynal Wyszynski’ by měl být zaléván pravidelně, aby se zabránilo vysychání půdy. V období sucha by mělo být zalévání zvýšeno. Rostlina by měla být také hnojena každé dva týdny po dobu růstu. Plamének ‘Kardynal Wyszynski’ by měl být řezán každý rok na jaře, aby se podpořil jeho růst. Řez by měl být proveden nad druhým nebo třetím pupenem. Řez by měl být proveden tak, aby se odstranily všechny poškozené nebo slabé výhonky. Plamének ‘Kardynal Wyszynski’ je odolný vůči většině chorob a škůdců. Může být však napadán mšicemi a hmyzem. Pokud se objeví příznaky napadení, měli byste použít postřik proti škůdcům.

Využití Plamének ‚Kardynal Wyszynski‘

Plamének ‚Kardynal Wyszynski‘ (Clematis 'Kardynal Wyszynski') je velmi oblíbenou rostlinou, která se často používá v zahradách. Je to nádherný stálezelený keř s jasně červenými květy, které kvetou od června do září. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a je vhodná pro použití ve skupinových výsadbách, na okrajích plotů nebo na opěrných zídkách. Může být také použita k ozdobení teras, balkonů nebo pergol. Plamének ‚Kardynal Wyszynski‘ je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům, což z něj činí ideální volbu pro začínající zahradníky.

Botanický popis

Plamének ‘Kardynal Wyszynski’ je vytrvalá, popínavá rostlina s hustými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté a na líci tmavě zelené. Květy jsou velké, červené s bílými skvrnami a mají 4-5 lístků. Květy se objevují od června do září. Plodem je suchý, černý, kulovitý tobolka. Rostlina dorůstá do výšky 3-4 metry.

Původ a rozšíření Plamének ‚Kardynal Wyszynski‘

Plamének „Kardynal Wyszynski“ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Polsku v roce 1997. Je to kříženec mezi Clematis viticella a Clematis florida. Tato odrůda je pojmenována po polském kardinálovi Stefanu Wyszyńském. Tato odrůda plaménku je velmi oblíbená pro svou nádhernou barvu a výrazný vzor. Květy jsou velké, měří až 10 cm v průměru, a mají tmavě fialovou barvu s bílými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Rostlina má silné, přímé stonky a může dosáhnout výšky až 3 metry. Plamének „Kardynal Wyszynski“ je velmi oblíbený a rozšířený po celé Evropě. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit nádhernou kombinaci barev a vzorů ve svých zahradách. Rostlina je také velmi odolná a může růst v širokém rozsahu klimatických podmínek.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Kardynal Wyszynski‘