Vyberte stránku

Plamének ‚Kaiser‘

Latinský název Clematis 'Kaiser'

Popis rostliny

Plamének ‚Kaiser‘ (Clematis 'Kaiser') je vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Jeho listy jsou vejčité až eliptické, tmavě zelené a lesklé. Květy jsou velké, bílé s fialovými skvrnami a mají 4-5 lístků. Květy se objevují od června do září. Plamének ‚Kaiser‘ je nenáročný na péči a je odolný vůči chorobám. Nejlépe roste na slunném místě s dobře odvodněnou půdou.

Jak pěstovat Plamének ‚Kaiser‘

Plamének ‚Kaiser‘ (Clematis 'Kaiser') je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými velkými, sytě fialovými květy. Je to stálezelená rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Pěstování plaménku ‚Kaiser‘ není příliš složité, ale je třeba dodržovat několik zásad. 1. Slunečné stanoviště: Plamének ‚Kaiser‘ potřebuje alespoň částečné sluneční světlo, aby se cítil dobře. Ideální je umístit rostlinu na místo, kde bude mít alespoň částečnou ochranu před silným poledním sluncem. 2. Půda: Plamének ‚Kaiser‘ preferuje lehkou, propustnou a živnou půdu s pH 5,5 až 7,0. Před výsadbou je třeba půdu dobře prokypřit a přidat kompost nebo hnojivo. 3. Zalévání: Plamének ‚Kaiser‘ potřebuje dostatek vláhy, ale nesmí být přelitý. Nejlépe je rostlinu zalévat ráno, aby měla dostatek času na odpaření vody z listů. 4. Škůdci a choroby: Plamének ‚Kaiser‘ je obecně odolný vůči škůdcům a chorobám, ale je třeba jej pravidelně kontrolovat a včas léčit. 5. Řez: Plamének ‚Kaiser‘ by měl být každoročně přesazován a řezán. Řez by měl být proveden na jaře, aby se podpořila nová růstová vlna.

Využití Plamének ‚Kaiser‘

Plamének ‚Kaiser‘ (Clematis 'Kaiser') je vytrvalá rostlina, která se často používá k ozdobení zahrad. Jeho květy jsou velké a sytě fialové, což dělá z této rostliny skvělou volbu pro vytváření barevných akcentů ve vaší zahradě. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a její květy mohou být až 10 cm v průměru. Plamének ‚Kaiser‘ je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům, což z něj činí skvělou volbu pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu. Kromě toho je plamének ‚Kaiser‘ velmi snadno pěstovatelný a může být použit jako solitérní rostlina nebo jako součást kompozice.

Botanický popis

Plamének 'Kaiser' je vytrvalá rostlina, která dorůstá do výšky až 3 metry. Má silné, přímé výhony s hustou, lesklou listovou bází. Listy jsou vejčité až eliptické, na vrcholu zašpičatělé, na okraji zubaté a na líci tmavě zelené. Květy jsou velké, až 8 cm v průměru, s bílými lístky a fialovými tyčinkami. Kvete od června do září. Plodem je suchý, černý, hroznovitý plod. Plamének 'Kaiser' je nenáročná rostlina, která může růst na slunných i polostinných stanovištích. Je odolná vůči mrazu až do -20°C. Vyžaduje vlhkou, propustnou, hnojitou půdu. Je vhodná pro řez a formování.

Původ a rozšíření Plamének ‚Kaiser‘

Plamének „Kaiser“ je hybridní odrůda plaménku, kterou vyšlechtil německý šlechtitel Karl Kaiser v roce 1910. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis montana a Clematis viticella. Je to velmi oblíbená odrůda plaménku, která se pěstuje po celém světě. Plamének „Kaiser“ má velké, sytě fialové květy s bílými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Rostlina může dorůst až do výšky 4 metrů a má ráda slunná až polostinná stanoviště. Při pěstování je třeba dbát na to, aby byla dostatečně zalévána a hnojena. Plamének „Kaiser“ je oblíbenou dekorativní rostlinou pro zahradníky po celém světě. Jeho květy jsou velmi atraktivní a dodávají zahradě živost. Rostlina je vhodná pro pěstování ve většině zemí Evropy, Severní Ameriky a Austrálie.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Kaiser‘