Vyberte stránku

Plamének ‚Julka‘

Latinský název Clematis 'Julka'

Popis rostliny

Plamének Julka je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými květy. Květy jsou sytě růžové s bílým středem a mají 4-5 lístků. Rostlina má dlouhé, silné lodyhy, které se mohou šplhat až do výšky 3 metrů. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Plamének Julka kvete od června do září. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a pravidelnou zálivku.

Jak pěstovat Plamének ‚Julka‘

Plamének ‘Julka’ je krásná, vytrvalá rostlina, která se hodí do každé zahrady. Je to velmi oblíbený druh plaménku, který se vyznačuje svými jasně modrými květy a bohatou tmavě zelenou listovou výzdobou. Pěstování: Plamének ‘Julka’ má rád slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Hnojení: Plamének ‘Julka’ potřebuje pravidelné hnojení. Nejlépe se mu daří s hnojivem na plaménky nebo univerzálním hnojivem. Hnojit by se mělo jednou za měsíc od dubna do září. Škůdci a choroby: Plamének ‘Julka’ je obecně odolný vůči škůdcům a chorobám. Může však trpět napadením mšicemi, červci nebo plísní. V případě napadení je nutné postižené části odstranit a postříkat postižené oblasti insekticidem. Školka: Plamének ‘Julka’ se prodává v školkách v kontejnerech nebo ve volné půdě. Jeho květy se objevují od června do září.

Využití Plamének ‚Julka‘

Plamének ‚Julka‘ (Clematis 'Julka') je vytrvalá rostlina, která může být použita jako okrasná rostlina na zahradě. Její květy jsou velké a sytě fialové s bílými skvrnami. Květy se objevují od června do září a jsou oblíbeným cílem hmyzu. Plamének ‚Julka‘ může být použit jako solitérní rostlina nebo ve skupinách. Může být také použit k oplocení nebo k vytvoření živého plotu. Rostlina je nenáročná na péči a může růst ve stínu i na slunci. Je odolná vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia.

Botanický popis

Plamének 'Julka' je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými lodyhami. Jeho listy jsou vejčité až eliptické, s hladkým okrajem a lesklou, tmavě zelenou barvou. Květy jsou velké, bílé až růžové, se čtyřmi okvětními plátky. Plamének 'Julka' kvete od června do září. Jeho semena jsou malá, černá a mají chlupatou plstnatou obal. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry.

Původ a rozšíření Plamének ‚Julka‘

Plamének ‘Julka’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 2003 v České republice. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis viticella a Clematis florida. Je to středně velký plamének s bohatou úrodou květů, které jsou bílé s modrými skvrnami. Květy mají průměr asi 10 cm a objevují se od června do září. Tato odrůda je oblíbená pro svou nenáročnost na péči a schopnost rychle růst. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Je to ideální rostlina pro vytvoření závěsných košíků nebo jiných dekorací. Plamének ‘Julka’ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnost na péči a bohatou úrodu květů. Je to oblíbená rostlina pro zahradníky, kteří hledají nenáročnou rostlinu s bohatou úrodou květů.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Julka‘