Vyberte stránku

Plamének ‚Innocent Glance‘

Latinský název Clematis 'Innocent Glance'

Popis rostliny

Plamének Innocent Glance je krásná, velmi dekorativní rostlina s jemnými, bílými květy. Květy mají 4-5 lístků a jsou obklopeny bohatou korunou zelených listů. Rostlina má silné, dlouhé výhonky, které se mohou vyšplhat až do výšky 3 metrů. Plamének Innocent Glance je odolný vůči mrazu až do -20°C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírnou zálivku a pravidelnou údržbu. Je vhodná pro použití v zahradách, na terasách nebo na balkonech.

Jak pěstovat Plamének ‚Innocent Glance‘

Plamének „Innocent Glance“ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně růžovými květy. Tento druh je velmi odolný a snadno se pěstuje. 1. Vyberte si pro pěstování plaménku vhodné místo. Plamének „Innocent Glance“ potřebuje slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. 2. Připravte půdu. Před výsadbou byste měli půdu dobře zamulčovat a přidat kompost nebo hnojivo. 3. Vysaďte plamének. Plamének „Innocent Glance“ by měl být vysazen do hloubky asi 25 cm. 4. Zalévejte. Plamének „Innocent Glance“ potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitý. 5. Řežte. Každoročně byste měli plamének řezat, abyste podpořili jeho růst. 6. Ochraňte. V chladnějších oblastech byste měli plamének chránit před mrazem. 7. Přihnojujte. Každé dva týdny byste měli plamének přihnojovat, abyste podpořili jeho růst.

Využití Plamének ‚Innocent Glance‘

Plamének 'Innocent Glance' je vytrvalá rostlina, která je oblíbená pro svou nádhernou květenství. Je to jedna z nejkrásnějších odrůd plaménku, která se vyznačuje bílými květy s fialovými skvrnami. Rostlina je velmi odolná a může růst na místech s omezeným slunečním svitem. Plamének 'Innocent Glance' je ideální pro použití ve skalkách, na okrajích zahrad nebo v kontejneru. Může být také použit jako živý plot. Květy plaménku 'Innocent Glance' jsou velmi atraktivní a mohou být použity jako dekorace do vázy. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může být použita jako nádherná ozdoba pro každou zahradu.

Botanický popis

Plamének 'Innocent Glance' je vytrvalá rostlina s krásnými, lesklými listy a bílými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obklopeny čtyřmi žlutými tyčinkami. Květy se objevují od června do září. Rostlina má silné, přímé výhony, které dosahují délky až 3 metry. Listy jsou vejčité až eliptické a mají na okrajích malé zuby. Plamének 'Innocent Glance' je nenáročný na péči a je odolný vůči chorobám. Je to vynikající volba pro vytváření záhonů, řezaných květin nebo pro lezení po plotu.

Původ a rozšíření Plamének ‚Innocent Glance‘

Plamének „Innocent Glance“ (Clematis 'Innocent Glance') je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Anglii v roce 1997. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis 'Ville de Lyon' a Clematis 'Jackmanii'. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou kombinaci růžových a bílých květů. Květy jsou velké až do průměru 8 cm a mají tři lístky. Plamének „Innocent Glance“ je velmi odolný a snadno se pěstuje. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Může být pěstován ve skupinách nebo jako solitéra. Tato odrůda je velmi oblíbená a je široce rozšířena po celém světě. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří chtějí přidat nádhernou barvu a texturu do svých zahrad.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Innocent Glance‘