Vyberte stránku

Plamének ‚I Am Happy‘

Latinský název Clematis 'I Am Happy'

Popis rostliny

Plamének ‚I Am Happy‘ (Clematis 'I Am Happy') je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě růžovými květy. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny lesklými, zelenými listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a je vhodná pro použití ve většině typů zahrad. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírnou zálivku a občasnou hnojení. Plamének ‚I Am Happy‘ je odolný vůči mrazu až do -20 ° C.

Jak pěstovat Plamének ‚I Am Happy‘

Plamének „I Am Happy“ je krásná, vzpřímená odrůda plaménku s květy ve tvaru hvězdy. Je to jedna z nejoblíbenějších odrůd plaménku a je velmi snadno pěstovatelná. Plamének „I Am Happy“ má rád slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Při pěstování je důležité dbát na to, aby byla rostlina chráněna před silným větrem. Rostlina se může pěstovat ve skupině nebo samostatně. Plamének „I Am Happy“ má rád pravidelnou zálivku. Nejlépe je rostlinu zalévat ráno, aby se voda mohla vsáknout do půdy a rostlina měla dostatek vláhy po celý den. Při zalévání je důležité, aby se voda nedostala na listy rostliny, protože by to mohlo způsobit její poškození. Plamének „I Am Happy“ potřebuje pravidelnou úpravu. Je třeba odstraňovat odumřelé květy a listy, aby se udržela čerstvost rostliny. Také je třeba občas přihnojovat rostlinu, aby měla dostatek živin. Plamének „I Am Happy“ je velmi odolný vůči chorobám a škůdcům. Pokud se objeví problémy, je třeba je okamžitě řešit, aby se rostlina nepoškodila.

Využití Plamének ‚I Am Happy‘

Plamének ‚I Am Happy‘ (Clematis 'I Am Happy') je velmi dekorativní rostlina, která se hodí do jakéhokoli typu zahrad. Její květy jsou velké a sytě růžové s bílými skvrnami. Rostlina je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům a může růst až do výšky 3 metrů. Plamének ‚I Am Happy‘ je ideální pro použití ve vysokých plotů, na zdi nebo na stěně. Může být také použit jako solitérní rostlina v zahradě. Jeho květy jsou velmi atraktivní a mohou být použity jako dekorace. Kromě toho je plamének ‚I Am Happy‘ velmi snadno pěstovatelný a může být použit jako přírodní bariéra proti ptákům a škůdcům.

Botanický popis

Plamének ‘I Am Happy’ je vytrvalá rostlina, která dorůstá do výšky až 3 metrů. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou velké, bílé a ploché, s červenými skvrnami na okraji. Květy se objevují od června do září. Plamének ‘I Am Happy’ je nenáročný na pěstování a vyžaduje jen mírnou zálivku. Je to ideální rostlina pro živé ploty nebo pro zdobení teras a balkonů.

Původ a rozšíření Plamének ‚I Am Happy‘

Plamének „I Am Happy“ (Clematis „I Am Happy“) je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Holandsku v roce 2009. Tato odrůda je výsledkem křížení dvou odrůd plaménku: Clematis 'Ville de Lyon' a Clematis 'Jackmanii'. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nenáročnost na péči a svou nádhernou barvu květů. Květy mají sytě růžovou barvu s bílými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Plamének „I Am Happy“ se šíří po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnost na péči a svou nádhernou barvu květů. Roste dobře ve většině podnebí a je odolný vůči mrazu. Je to vynikající volba pro zahradníky, kteří hledají nenáročnou rostlinu s krásnými květy.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚I Am Happy‘