Vyberte stránku

Plamének ‚Hagley Hybrid‘

Latinský název Clematis 'Hagley Hybrid'

Popis rostliny

Plamének Hagley Hybrid je druh plaménku, který je vysoce odolný a může růst v širokém rozmezí klimatických podmínek. Jeho květy jsou velké, bílé s fialovými skvrnami a mají tři okvětní lístky. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Listy jsou zelené a lesklé a mají tvar srdce. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její kořeny jsou silné a hluboké. Plamének Hagley Hybrid je nenáročný na péči a je odolný vůči chorobám.

Jak pěstovat Plamének ‚Hagley Hybrid‘

Plamének Hagley Hybrid je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými velkými, sytě fialovými květy. Je to nenáročná rostlina, která může být pěstována ve většině klimatických podmínek. 1. Vyberte si pro pěstování plaménku Hagley Hybrid vhodné místo. Mělo by být slunné až polostinné, s dobrou drenáží. 2. Připravte půdu. Plamének Hagley Hybrid potřebuje půdu s neutrálním pH, která je bohatá na živiny. Můžete použít směs rašeliny a písku nebo směs hlíny a písku. 3. Zasaďte plamének Hagley Hybrid. Sázíme ho do hloubky asi 15 cm a ujistěte se, že kořeny jsou dobře zakryty půdou. 4. Udržujte půdu vlhkou. Plamének Hagley Hybrid potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitý. 5. Hnojte plamének Hagley Hybrid. Používejte hnojivo s vysokým obsahem draslíku a fosforu. 6. Ořezávejte plamének Hagley Hybrid. Ořezáváme ho každý rok na jaře, abychom mu pomohli získat novou sílu. 7. Chraňte plamének Hagley Hybrid před chorobami a škůdci. Pravidelně kontrolujte rostlinu a pokud je poškozená, okamžitě ji ošetřete.

Využití Plamének ‚Hagley Hybrid‘

Plamének Hagley Hybrid je oblíbenou květinou pro použití v zahradách. Jeho krásné, velké, sytě fialové květy s bílými skvrnami jsou velmi dekorativní a dodávají zahradě živost. Rostlina je velmi odolná a může růst v jakémkoli typu půdy. Je to také nenáročná rostlina, která nevyžaduje mnoho péče. Plamének Hagley Hybrid je vhodný pro použití ve skupinách, na ploty, na okrajích zahrad a na terasách. Může se také použít k ozdobení balkonů a teras. Kromě toho může být použit jako živý plot nebo jako okrasná rostlina.

Botanický popis

Plamének 'Hagley Hybrid' je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou obvykle 3-4 palce široké. Květy se objevují od června do září. Listy jsou vejčité až eliptické a mají tmavě zelenou barvu. Rostlina může dosáhnout výšky až 10 stop a šířky až 8 stop. Plamének 'Hagley Hybrid' je odolný vůči mrazu až do -30 stupňů Celsia. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírně vlhkou půdu a slunné místo.

Původ a rozšíření Plamének ‚Hagley Hybrid‘

Plamének „Hagley Hybrid“ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Anglii v roce 1930. Je to kříženec mezi Clematis montana a Clematis viticella. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou barvu a výraznou vůni. Tato odrůda se rychle rozšířila po celém světě a dnes je k dispozici ve většině zahradnických obchodů. Je oblíbená pro svou nenáročnost a schopnost růst ve většině podnebí. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří hledají nádhernou a trvanlivou rostlinu. Plamének „Hagley Hybrid“ může být pěstován jako keř nebo jako šlahoun. Jeho květy jsou sytě růžové až fialové a mohou dosahovat průměru až 10 cm. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírnou zálivku a slunné stanoviště.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Hagley Hybrid‘