Vyberte stránku

Plamének ‚First Love‘

Latinský název Clematis 'First Love'

Popis rostliny

Plamének First Love je krásná, vytrvalá rostlina s velkými, jemně vonícími květy. Květy jsou bílé s modrými skvrnami a mají průměr až 8 cm. Listy jsou zelené a vejčité. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a je vhodná pro použití ve většině typů zahrad. Nejlépe se daří na slunných místech a ve stínu. Plamének First Love je odolný vůči mrazu až do -20°C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírnou zálivku a občasnou hnojení.

Jak pěstovat Plamének ‚First Love‘

Plamének ‘First Love’ je krásná, vytrvalá rostlina s jasně růžovými květy. Je to oblíbená volba pro pěstování v zahradách a na terasách. Abyste mohli plamének ‘First Love’ pěstovat, budete potřebovat následující: - Slunné místo: Plamének ‘First Love’ potřebuje alespoň částečné slunce, aby se dobře dařilo. - Půda: Plamének ‘First Love’ preferuje lehkou, propustnou půdu s dostatkem živin. - Zalévání: Plamének ‘First Love’ potřebuje být zaléván každý týden, aby byla jeho půda vlhká. - Hnojení: Plamének ‘First Love’ by měl být hnojen každé dva týdny po dobu aktivního růstu. - Škůdci a choroby: Plamének ‘First Love’ je odolný vůči škůdcům a chorobám. - Řez: Plamének ‘First Love’ by měl být řezán každý rok na jaře, aby podporoval nový růst. Pokud dodržíte tyto tipy, měli byste mít úspěch s pěstováním plaménku ‘First Love’.

Využití Plamének ‚First Love‘

Plamének ‚First Love‘ (Clematis 'First Love') je vytrvalá rostlina, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Je to oblíbená rostlina pro okrasné účely a je vhodná pro použití ve většině zahradních projektů. Plamének ‚First Love‘ je vhodný pro použití ve většině zahradních projektů, jako jsou záhony, živé ploty, okrasné skalky nebo jako okrasná rostlina na terase či balkonu. Jeho jasně fialové květy dodají zahradě nebo terase jasnou barvu a vytváří příjemnou atmosféru. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což z ní činí ideální volbu pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu. Plamének ‚First Love‘ je také vhodný pro použití v kombinaci s jinými rostlinami. Jeho jasné fialové květy se skvěle kombinují s bílými a růžovými květy, což vytváří krásnou kombinaci barev. Rostlina je také vhodná pro použití v kombinaci s trvalkami, aby se vytvořila krásná a udržitelná zahrada.

Botanický popis

Plamének 'First Love' je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté a na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou velké, jednoduché, krémově bílé, s fialovými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Plody jsou malé, hnědé, ploché, lesklé a mají 4-6 semen. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry.

Původ a rozšíření Plamének ‚First Love‘

Plamének „First Love“ (Clematis 'First Love') je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 1999 v Nizozemsku. Tato odrůda je kříženec mezi Clematis viticella a Clematis integrifolia. Je to středně velká odrůda s mohutnými, sytě fialovými květy, které se objevují od června do září. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obklopeny bílými tyčinkami. Plamének „First Love“ je oblíbenou odrůdou, která se dnes pěstuje po celém světě. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném nebo polostinném místě. Je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo jako solitéra. Je to odolná rostlina, která může růst až do výšky 3 metrů. Je to vytrvalá rostlina, která může být pěstována v zahradách po celém světě.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚First Love‘