Vyberte stránku

Plamének ‚Fascination‘

Latinský název Clematis 'Fascination'

Popis rostliny

Plamének ‚Fascination‘ (Clematis 'Fascination') je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, fialovými květy. Květy mají šest okvětních lístků, které jsou lemovány bílými skvrnami. Rostlina může dorůst až do výšky 3 metrů a její listy jsou ve tvaru srdce. Plamének ‚Fascination‘ je odolný vůči mrazu a je vhodný pro použití v zahradách. Jeho květy se objevují od června do září a jsou obzvláště krásné, když jsou osvětleny sluncem.

Jak pěstovat Plamének ‚Fascination‘

Plamének ‘Fascination’ je velmi oblíbená odrůda plaménku. Je to středně vysoká rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Kvete od června do září s nádhernými fialovými květy, které mají bílé skvrny. Pěstování plaménku ‘Fascination’ je snadné. Nejprve je třeba vybrat vhodné místo pro pěstování. Mělo by být slunné až polostinné, s dobře odvodněnou půdou. Pokud je půda příliš suchá nebo příliš mokrá, může to poškodit kořeny rostliny. Při výsadbě je třeba dbát na to, aby kořeny byly dobře zakryty půdou. Přidejte do půdy kompost nebo hnojivo a zalijte rostlinu. Po výsadbě je třeba ji pravidelně zalévat, aby byla půda vlhká. Plamének ‘Fascination’ potřebuje podpěru, aby se mohl správně rozvíjet. Můžete ho připoutat k plotu nebo opřít o jinou rostlinu. Plamének ‘Fascination’ je nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje. Stačí ji pravidelně zalévat a udržovat ji v dobrém stavu. Je to krásná rostlina, která dodá vaší zahradě nádhernou barvu.

Využití Plamének ‚Fascination‘

Plamének ‘Fascination’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se používá jako okrasná rostlina. Její květy jsou velké a sytě fialové s bílým středem. Rostlina je velmi odolná a může růst v téměř každém typu půdy. Je to vynikající volba pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit krásnou okrasnou zahradu. Plamének ‘Fascination’ je ideální pro vytváření živých plotů, protože jeho větve se snadno přizpůsobí a mohou dosáhnout až 3 metrů vysokého. Může být také použit jako okrasná rostlina na terasách nebo balkonech. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytváření krásných aranžmá. Plamének ‘Fascination’ je také velmi snadno pěstovatelný. Vyžaduje jen málo péče a může být zasazen do skupin nebo do jednotlivých kontejnerů. Jeho květy se objevují od června do září a jeho listy mají krásnou sytě zelenou barvu.

Botanický popis

Plamének 'Fascination' je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou asi 5 cm široké. Květy se objevují od června do září. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, tmavě zelené a lesklé. Rostlina může dorůst až do výšky 3 metrů. Plamének 'Fascination' je odolný vůči mrazu až do -20°C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné až polostinné stanoviště a bohatou, propustnou půdu.

Původ a rozšíření Plamének ‚Fascination‘

Plamének ‘Fascination’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku v roce 1997. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis viticella a Clematis florida. Je to velmi oblíbená odrůda, která se pěstuje po celém světě. Plamének ‘Fascination’ je vytrvalá rostlina s hustými, větvenými stonky. Květy jsou velké, měří až 10 cm v průměru a mají tmavě fialovou barvu s bílými skvrnami. Rostlina kvete od června do září. Plamének ‘Fascination’ je odolný vůči mrazu až do -25 °C. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném i polostinném stanovišti. Může růst ve většině typů půd, ale preferuje lehkou, propustnou půdu s dostatkem živin. Plamének ‘Fascination’ se pěstuje v zahradách po celém světě. Je to oblíbená odrůda, která se často používá k ozdobení zahradních plotů, záhonů, teras a balkonů.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Fascination‘