Vyberte stránku

Plamének ‚Exciting‘

Latinský název Clematis 'Exciting'

Popis rostliny

Plamének Exciting je krásná, vytrvalá rostlina s velkými, sytě růžovými květy. Květy se objevují od června do září a mají průměr až 15 cm. Listy jsou zelené a vejčité. Rostlina může dosáhnout výšky až 2 metry a šířky až 1,5 metru. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen mírnou zálivku a pravidelné řezání. Plamének Exciting je vhodný pro použití v truhlících, na okenních parapetech nebo na terasách.

Jak pěstovat Plamének ‚Exciting‘

Plamének ‘Exciting’ je velmi dekorativní odrůda plaménku. Jeho květy jsou velké, sytě růžové a mají šest lístků. Kvete od června do září. Plamének ‘Exciting’ je snadno pěstovatelný a má rád slunné stanoviště. Jeho kořeny by měly být chráněny před přímým sluncem, protože to může vést k jeho přehřátí. Rostlina potřebuje dostatek vlhkosti, ale nesmí být přelitá. Plamének ‘Exciting’ by měl být pravidelně řezán, aby se podporovala nová růstová výhonka. Při řezání by se mělo odstranit všechno suché nebo poškozené dřevo. Rostlina by měla být také hnojena každé dva týdny během období kvetení. To podpoří jeho růst a kvetení. Plamének ‘Exciting’ je odolný vůči mrazu až do -15 °C. Jeho kořeny by měly být chráněny před mrazem, protože to může vést k jeho poškození.

Využití Plamének ‚Exciting‘

Plamének „Exciting“ je vytrvalá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou velké a mohou být modré, fialové nebo růžové. Rostlina je obzvláště dekorativní, protože její květy jsou velmi barevné a mají velkou velikost. Rostlina je také velmi odolná a může růst v jakémkoli typu půdy. Plamének „Exciting“ se používá k ozdobení zahrad, teras, balkonů a dalších venkovních prostor. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí přidat do svého prostoru něco zvláštního. Rostlina je také vhodná pro použití v květináčích. Plamének „Exciting“ je také vynikající volbou pro štěpení. Jeho květy jsou velmi atraktivní a mohou být štěpeny na menší části a použity jako okrasné prvky ve vašem domě nebo zahradě. Plamének „Exciting“ je také skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vytvořit zelenou stěnu. Jeho listy jsou velmi husté a mohou být použity k vytvoření zelené stěny, která bude vypadat skvěle.

Botanický popis

Plamének ‘Exciting’ je vytrvalá rostlina s krásnými, sytě fialovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou obklopeny 4-5 cm dlouhými, lesklými listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 2 metry a má ráda slunná stanoviště. Kvete od června do září. Plamének ‘Exciting’ je odolný vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Plamének ‚Exciting‘

Plamének ‘Exciting’ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 2003 v Holandsku. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis viticella a Clematis integrifolia. Je to středně velký plamének s kompaktním růstem a hustou korunou. Květy mají průměr asi 8 cm a jsou bílé s fialovými skvrnami. Tato odrůda je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je vhodná pro pěstování v zahradách po celém světě. Její květy se objevují od června do září a jsou oblíbené pro svou krásu a jedinečnost. Plamének ‘Exciting’ je oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost. Je vhodný pro pěstování v zahradách po celém světě. Jeho květy se objevují od června do září a jsou oblíbené pro svou krásu a jedinečnost. Jeho květy mohou být bílé s fialovými skvrnami. Rostlina je nenáročná na péči a je vhodná pro většinu typů půd.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Exciting‘