Vyberte stránku

Plamének ‚Ernest Markham‘

Latinský název Clematis 'Ernest Markham'

Popis rostliny

Plamének Ernest Markham je velmi dekorativní odrůda plaménku. Jeho květy jsou velké, měří až 10 cm v průměru a mají tmavě fialovou barvu s bílými skvrnami. Květy se objevují od června do září a jsou doplněny listy, které jsou vejčité až eliptické. Rostlina je schopna růst až do výšky 3 metrů a je vhodná pro použití ve většině typů zahrad. Plamének Ernest Markham je nenáročný na péči a je odolný vůči chorobám.

Jak pěstovat Plamének ‚Ernest Markham‘

Plamének „Ernest Markham“ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými krásnými fialovými květy. Tento druh plaménku je snadno pěstovatelný a může být použit jako okrasná rostlina do vaší zahrady. Pěstování plaménku „Ernest Markham“ je velmi jednoduché. Nejprve je důležité vybrat správné místo pro jeho pěstování. Plamének potřebuje slunné místo s dobrou drenáží. Je také důležité, aby byla zemina vlhká, ale ne příliš mokrá. Dalším krokem je výsadba. Plamének „Ernest Markham“ může být vysazen buď ve skupině, nebo jako solitérní rostlina. Při výsadbě je důležité, aby byl kořenový systém plaménku dobře zakrytý zeminou. Poté, co je plamének vysazen, je důležité ho pravidelně zalévat. Plamének potřebuje dostatek vody, aby mohl růst a kvést. Je také důležité, aby byl pravidelně hnojen. Plamének „Ernest Markham“ může být také řezán, aby se udržel jeho tvar. Je důležité, aby byl řez prováděn správným způsobem, aby se zabránilo poškození rostliny. Plamének „Ernest Markham“ je odolný vůči mnoha chorobám a škůdcům. Je však důležité, abyste si byli vědomi možných problémů, které mohou nastat, a abyste je včas řešili. Plamének „Ernest Markham“ je krásná a snadno pěstovatelná rostlina, která může být použita k ozdobení vaší zahrady. Pokud budete dodržovat výše uvedené pokyny, můžete se těšit na krásné fialové květy po celou sezónu.

Využití Plamének ‚Ernest Markham‘

Plamének ‚Ernest Markham‘ (Clematis 'Ernest Markham') je velmi oblíbená rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to vytrvalá rostlina s krásnými, sytě fialovými květy, které kvetou od června do září. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a je ideální pro použití v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Plamének ‚Ernest Markham‘ je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům a je snadno pěstovatelný. Může být použit k vytvoření zajímavého pohledu na zahradu, když je umístěn na stěnu nebo na plot. Může být také použit k vytvoření záhonů, které jsou plné barevných květů.

Botanický popis

Plamének ‘Ernest Markham’ je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na okrajích zubaté a na lícové straně lesklé. Květy jsou velké, až 10 cm v průměru, a mají tři bílé nebo růžové lístky. Plodem je černá bobule. Rostlina kvete od června do září. Plamének ‘Ernest Markham’ je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do skupinových výsadeb.

Původ a rozšíření Plamének ‚Ernest Markham‘

Plamének ‚Ernest Markham‘ (Clematis 'Ernest Markham') je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Anglii v roce 1910. Je to kříženec mezi Clematis viticella a Clematis florida. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou barvu květů, která se pohybuje od tmavě fialové po světle růžovou. Květy mají šest okvětních lístků a jsou asi 5 cm v průměru. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její listy jsou vejčité až eliptické. Tato odrůda je velmi oblíbená a je poměrně snadno dostupná. Je vhodná pro pěstování v zahradách a na balkonech. Je odolná vůči mrazu až do -20°C. Je vhodná pro pěstování v kbelících, ale může být také pěstována ve volné půdě. Je vhodná pro pěstování v oblastech s teplým podnebím, ale může být také pěstována v oblastech s chladnějším podnebím.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Ernest Markham‘