Vyberte stránku

Plamének ‚Diamond Ball‘

Latinský název Clematis 'Diamond Ball'

Popis rostliny

Plamének ‚Diamond Ball‘ (Clematis 'Diamond Ball') je vytrvalá rostlina s kompaktním růstem. Má husté, kulovité květenství, které se skládá z malých bílých květů s fialovými středy. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny lesklými, zelenými listy. Rostlina může dorůst až do výšky 1,5 metru a je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo jako okrasná rostlina v okrasných truhlících. Plamének ‚Diamond Ball‘ je odolný vůči mrazu a vyžaduje slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou.

Jak pěstovat Plamének ‚Diamond Ball‘

Plamének ‘Diamond Ball’ je krásná a nenáročná rostlina, která se vyjímá v každé zahradě. Je to druh clematisu, který má kompaktní růst a hustou korunu. Květy jsou bílé s modrými skvrnami a mají průměr asi 5 cm. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,5 metru. Pěstování: Plamének ‘Diamond Ball’ je velmi snadno pěstovatelný. Nejlépe se mu daří ve slunné nebo polostinné oblasti. Půda by měla být dobře odvodněná a bohatá na živiny. Pokud je půda příliš suchá, doporučuje se ji pravidelně zalévat. Hnojení: Plamének ‘Diamond Ball’ by měl být hnojen každé dva týdny po dobu růstu. Pro tento účel můžete použít univerzální hnojivo pro květiny. Škůdci a choroby: Plamének ‘Diamond Ball’ je obecně odolný vůči škůdcům a chorobám. Může však být napadán mšicemi, které mohou poškodit listy a květy. V takovém případě je nutné použít postřik proti mšicím. Šíření: Plamének ‘Diamond Ball’ se může šířit pomocí odnoží. Odnože se mohou oddělit od mateřské rostliny a zasadit do půdy. Rostlina také může být šířena semeny. Semena se mohou vysévat do půdy a po vzejití mladých rostlin je možné je přesadit na nové místo.

Využití Plamének ‚Diamond Ball‘

Plamének 'Diamond Ball' je velmi dekorativní rostlina, která se hodí do jakéhokoli typu zahradního prostoru. Jeho květy jsou bílé s modrými skvrnami a mohou dosáhnout průměru až 10 cm. Rostlina je vytrvalá a může růst až do výšky 3 metrů. Je to ideální rostlina pro použití ve skupinách nebo jako solitéra. Plamének 'Diamond Ball' je vhodný pro použití v zahradách, kde je potřeba dodat vizuální zajímavost. Jeho květy jsou velmi atraktivní a mohou být viděny na dálku. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což ji činí vhodnou volbou pro ty, kteří nechtějí trávit čas péčí o rostlinu. Plamének 'Diamond Ball' je také vhodný pro použití v okrasných záhonech. Jeho květy jsou velmi barevné a mohou být použity k vytvoření zajímavých kompozic. Rostlina je také velmi nenáročná na péči a může být použita i v oblastech, kde je omezený přístup k vodě.

Botanický popis

Plamének 'Diamond Ball' je kompaktní, vytrvalá rostlina s hustými, kulovitými květenstvími. Květy jsou bílé až růžové s modrým středem. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Rostlina dorůstá do výšky 1-2 metry a šířky 0,5-1 metru. Kvete od června do září. Plamének 'Diamond Ball' je odolný vůči mrazu až do -20°C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a pravidelnou zálivku.

Původ a rozšíření Plamének ‚Diamond Ball‘

Plamének Diamond Ball (Clematis 'Diamond Ball') je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Japonsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své kompaktní rozměry a bohatou květenství. Rostlina má kompaktní, kulovitý tvar a dorůstá do výšky 1,2–1,5 metru. Květy jsou bílé s fialovým středem a mají průměr 4–5 cm. Plamének Diamond Ball se šíří po celém světě a je oblíbený pro svou nenáročnost na péči. Je to odolná rostlina, která může růst v jakémkoli typu půdy a je odolná vůči mrazu. Je to ideální volba pro zahradníky, kteří hledají nenáročnou rostlinu s krásnou květenství.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Diamond Ball‘