Vyberte stránku

Plamének ‚Danuta‘

Latinský název Clematis 'Danuta'

Popis rostliny

Plamének Danuta je krásná, vytrvalá rostlina s velkými, sytě fialovými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obklopeny bílými, kuželovitými tyčinkami. Rostlina má dlouhé, tenké listy a rychle se rozrůstá. Plamének Danuta je odolný vůči chorobám a je vhodný pro pěstování ve většině typů půd. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírnou zálivku. Nejlépe se daří na slunném místě, ale může růst i ve stínu. Plamének Danuta je vhodný pro použití ve skalničkách, na plotu nebo na záhonu.

Jak pěstovat Plamének ‚Danuta‘

Plamének ‘Danuta’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Tento druh plaménku je snadno pěstovatelný a může růst až do výšky 3 metrů. Nejprve je třeba vybrat vhodné místo pro pěstování plaménku ‘Danuta’. Mělo by být slunné až polostinné a mít dostatek prostoru pro růst. Pokud je to možné, mělo by být místo chráněno před silným větrem. Poté je třeba připravit půdu. Půda by měla být propustná, bohatá na živiny a měla by mít neutrální pH. Pokud je půda příliš kyselá, můžete ji vyrovnat přidáním dolomitové mouky. Následně je třeba zasadit sazenici plaménku ‘Danuta’. Sazenice by měla být zasazena do hloubky asi 20 cm a měla by být umístěna ve vzdálenosti asi 60 cm od jiných rostlin. Poté je třeba plamének ‘Danuta’ zalévat. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku, aby mohla správně růst. Nejlépe je rostlinu zalévat ráno, aby se voda mohla vsáknout do půdy. Kromě toho je třeba plamének ‘Danuta’ i hnojit. Rostlina potřebuje pravidelnou výživu, aby mohla správně růst. Nejlépe je použít hnojivo s nízkým obsahem dusíku a vysokým obsahem fosforu a draslíku. Na konci sezóny je třeba plamének ‘Danuta’ skrátit. To se provádí tak, že se odstraní všechny staré a poškozené výhony. To umožní rostlině lépe růst a kvést v příští sezóně.

Využití Plamének ‚Danuta‘

Plamének ‚Danuta‘ (Clematis 'Danuta') je vytrvalá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina. Je to velmi oblíbená volba pro zahradníky, protože její květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení plotů, záhonů nebo jiných částí zahrady. Květy plaménku ‚Danuta‘ jsou bílé s modrými skvrnami a mohou být viděny od června do září. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a má ráda slunná stanoviště s úrodnou, vlhkou půdou. Plamének ‚Danuta‘ je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům, což je další důvod, proč je tak oblíbený.

Botanický popis

Plamének 'Danuta' je vzpřímená, popínavá rostlina s kompaktním růstem. Její lodyhy jsou pokryty jemnými, lesklými listy, které jsou ve tvaru srdce a mají tmavě zelenou barvu. Květy jsou velké, bílé a mají šest okvětních lístků. Květy se objevují od června do září a jsou doprovázeny malými, bílými plody. Plamének 'Danuta' je odolný vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia. Nejlépe roste na slunném stanovišti s úrodnou, dobře odvodněnou půdou.

Původ a rozšíření Plamének ‚Danuta‘

Plamének „Danuta“ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Polsku v roce 1997. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis viticella a Clematis macropetala. Je to velmi oblíbená odrůda, která se používá jak v zahradách, tak i v květinářství. Plamének „Danuta“ je velmi odolný a může růst v širokém rozmezí klimatických podmínek. Roste nejlépe ve středních až chladných oblastech, ale může se dobře dařit i v teplejších oblastech. Tento druh plaménku je velmi nenáročný na péči a může růst v téměř jakémkoli typu půdy. Plamének „Danuta“ je velmi oblíbený pro své krásné květy. Květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mají průměr až 10 cm. Květy se objevují od června do září a jsou doplněny listy, které jsou vejčité až eliptické. Tato odrůda plaménku je velmi oblíbená a je široce rozšířena po celém světě. Je oblíbená pro svou nenáročnost a krásné květy. Můžete ji najít v zahradách, květinářstvích a obchodech s rostlinami po celém světě.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Danuta‘